43 kraje w Lizbonie, a bilety w sprzedaży już od 30 listopada!

Już wczoraj na oficjalnym facebookowym fanpage’u Konkursu Piosenki Eurowizji zapowiedziano niespodziankę. I rzeczywiście! Najbardziej cieszą się fani z Macedonii, ponieważ…po wielu perypetiach ich kraj weźmie udział w Eurowizji 2018! Kiedy wydawało się, że sprawa praktycznie jest już zamknięta, nadawca z tego kraju spłacił dług. Jednak wciąż nie było informacji, żeby Była Jugosławiańska Republika Macedonii miała wziąć udział. Mówiło się co prawda, że MRT cały czas próbuje negocjować z Europejską Unią Nadawców, ale powoli wielu przestało już wierzyć w to, że kraj pojawi się w konkursie. A jednak! Z tego wynika, że w Lizbonie wezmą udział 43 państwa. Jest to wyrównanie dotychczasowego rekordu. Jeśli nic się nie zmieni, a w roku 2019 Liechtenstein rzeczywiście zadebiutuje, może liczba ta zwiększy się do 44? Oczywiście są to tylko plany na przyszłość.
Szczerze mówiąc, kiedy zapowiedziano niespodziankę, myślałam właśnie o Macedonii. Wielu fanów na pewno ucieszy się z ich udziału. I ja również!

 

Kolejną sprawą jest sprzedaż biletów. Pierwsza tura ruszy już 30 listopada! Mają kosztować od 35 euro do 299 euro. Bilety będą dostępne od godz. 11 czasu środkowoeuropejskiego na oficjalnej stronie https://www.blueticket.pt/

Tak wypowiedziała się Carla Bugalho, Producent Wykonawczy Eurowizji w Lizbonie:

“RTP z przyjemnością ogłasza rozpoczęcie sprzedaży biletów na pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji organizowany w Portugalii. Będziemy mieli 3 wyjątkowe i charakterystyczne koncerty, a wszyscy, którzy nie dostaną biletów już teraz, wkrótce będą mieli inne możliwości. ”

Wejściówki na półfinały będą dostępne w drugiej turze, w styczniu. Będą już w sprzedaży po rozlosowaniu półfinałów. Oczywiście o wszystkim będzie informować oficjalna strona eurovision.tv
Półfinały zaplanowane są na 8 i 10 maja, a finał odbędzie się 12 maja.

źródło: RTP, eurovision.tv

Facebook Comments

Share This: