EBU tłumaczy się z problemów głosowania podczas Eurowizji dla Dzieci 2017

Europejska Unia Nadawców (EBU) opublikowała oświadczenie wyjaśniające kłopoty z głosowaniem online, podczas finału Eurowizji dla Dzieci 2017, który w ubiegłą niedzielę odbył się w stolicy Gruzji, Tbilisi. W sprostowaniu napisano:

Po dogłębnej analizie platformy online, za pośrednictwem odbyło się głosowanie w finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 potwierdzamy, że wystąpił problem z dostępem dla niektórych użytkowników przez krótki czas podczas trwania głosowania. Powodem była funkcja bezpieczeństwa , która miała zapewnić tylko jeden głos z jednego urządzenia. Przetwarzanie ogromnej ilości głosów potrwało dłużej, niż zostało to przewidziane i w wyniku tego niektórzy użytkownicy nie mogli uzyskać dostępu do platformy. Przepraszamy za niedogodności tym spowodowane.

Gdy sytuacja jest bardzo zła, EBU traktuje kwestię prawidłowości głosowania bardzo poważnie. Jesteśmy pewni, po przeprowadzonej analizie, że nie miało to wpływu na ostateczny wynik konkursu. Zawsze zwracamy uwagę ta kwestię zaangażowania publiczności, a system głosowania online cieszył się popularnością we wszystkich zakątkach świata. Czujemy się w obowiązku kontynuowania ulepszenia procedur głosowania aby pozwolić zaangażować szerszą publiczność w Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w przyszłości.

Tegoroczną edycję JESC wygrała Rosja. Reprezentantką była Polina Bogusevich z piosenką Wings. Polska dzięki piosence Mój Dom Alicji Regi zajęła 8 miejsce.

(źródło: EBU, własne)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *