Mołdawia wybierze 24 lutego!

TMR, nadawca mołdawski ogłosił więcej szczegółów na temat preselekcji. Po wielkim sukcesie w 2017 roku i 3 miejscu, kraj ma apetyt na więcej!
Nadawca wyjaśnił wszystko na swojej oficjalnej stronie internetowej. Wiemy, że reprezentant Mołdawii na Eurowizję 2018 w Lizbonie zostanie wybrany w 3 etapach. Tak to się będzie przedstawiać:

Etap 1:
Chętni artyści mogą przesyłać swoje zgłoszenia do krajowego nadawcy w formacie audo i video. Jury ustali i wybierze 35 propozycji, które przejdą do kolejnego etapu selekcji.
Etap 2:
Artyści ze skróconej już listy zostaną zaproszeni na przesłuchania na żywo. Ich umiejętności oceni specjalnie wybrane jury, podobne do roku poprzedniego. Występy z przesłuchań na żywo będą dostępne publicznie. Zostanie wybranych maksymalnie 16 zgłoszeń, które będą walczyły w dalszym etapie rywalizacji.
Etap 3:
Ostatnim etapem jest już finał narodowy transmitowany na żywo przez kanał Moldova 1 i Radio Moldova. 16 artystów weźmie udział w półfinale 22 lutego. 10 najlepszych zaśpiewa ponownie już w finałe, który odbędzie się 24 lutego.

O ile w pierwszych 2 etapach zdecyduje tylko jury, tak zarówno zakwalifikowani z półfinałów, jak i zwycięzca zostaną wybrani również przez widzów w systemie 50/50.

Wszystkie zasady można znaleźć TUTAJ, na oficjalnej stronie TRM. Znajduje się tu również FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYdo pobrania.

W 2017 roku Mołdawia odniosła największy sukces w historii swoich startów. Powracający na Eurowizję zespół Sunstroke Project zajął (chyba dla wielu niespodziewanie) 3 miejsce dzięki utworowi “Hey mamma!”. Mołdawia zdobyła aż 374 punkty, co pozwoliło im uplasować się na najniższym stopniu podium. Czy kraj jest w stanie pobić ten wynik? Okaże się już niedługo!

źródło: esctoday.com, TRM

fot.: rtr.md

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *