Co symbolizuje scena Eurowizji 2018? Hiszpania zdradza szczegóły wyboru reprezentanta! Pierwsza dzika karta w preselekcjach San Marino. Publikacja piosenek w Albanii i rozstrzygnięcia w Izraelu

Dzisiejszy dzień dla fanów Eurowizji jest niezwykle interesujący! Już rano opublikowaliśmy informację na temat kolejnego reprezentanta wybranego do Lizbony o czym możecie przeczytać tutaj, a kolejne kraje odkrywają nowe karty dotyczące procesu wyboru artystów!

RTVE, hiszpański nadawca poinformował, że reprezentantem zostanie jeden z uczestników tegorocznej edycji Operación Triumfo. Poinformował o tym prowadzący Roberto Leal podczas wczorajszej gali. Więcej szczegółów poznamy już wkrótce. Będzie to już 4 raz, kiedy RTVE wybierze reprezentanta poprzez program OT.  Wczorajszy odcinek uświetniła swoją obecnością Pastora Soler, która reprezentowała państwo w Baku. Co więcej, jedna uczestniczka zaśpiewała utwór, z którym Pastora przedostała się do TOP 10 konkursu.

Kolejny etap selekcji odbył się również w Izraelu. Do kolejnego etapu przeszli May Tor oraz Eliran Elias. Dla Amit Ben Dahan ostatnia noc okazała się ostatnią w konkursie, a odcinek wgrała May Tor zdobywając 4 razy tak od jurorów i najwięcej głosów od widzów. Kolejny odcinek już za tydzień w poniedziałek o 20.00 CET.

Poznaliśmy także pierwszą dziką kartę w preselekcjach San Marino. Została ona przyznana od 11 uczestniczących fanclubów. Miłośnicy Eurowizji przyznali ją fińskiej wokalistce Emmie Sandstorm. W zeszłym roku brała udział w fińskich preselekcjach UMK, w których zajęła trzecie miejsce.

https://youtu.be/SIWN50ONeuA

Kolejna wiadomość przybyła do nas z Albanii. Nadawca opublikował piosenki i artystów, którzy wezmą udział w tegorocznym festiwalu FiK, który odbędzie się 21, 22 i 23 grudnia.
Lista startowa:
Artemisa MithiE dua botën
Bojken LakoSytë e shpirtit
David & Genc TukiqiTë pandarë
Denisa GjezoZemër ku je
Elton DedaFjalët
Ergi Bregu-LatifllariBum bum
Eugent BushpepaMall
Evans RamaGjurmët
Grupi AkullthyesIitDivorc
Grupi Na & Festina MeziniTjetër jetë
Grupi LynxVonë
Inest NeziriPiedestal
LorelaPritëm edhe pak
Manjola NallbaniI njëjti qiell
Mariza IkonomiUnë
Orgesa Zaimi – Ngrije zërin
Redon MakashiEgziston
Rezarta Samja & Luis EjlliRa një yll
Stefi & Endri PriftiMesazh
TiriOrë e ndalur
Voltan ProdaniE pamundur
Xhesika PoloPërjetë

Wszstkich utworów możecie posłuchać tutaj

Na koniec informacja, na którą czekali wszyscy fani Eurowizji! Poznaliśmy projekt sceny, jaka zostanie skonstruowana na majowy konkurs w Lizbonie. Projektantem został Florian Wieder, który stoi za kilkoma poprzednimi scenami, między innymi tegoroczną. Przyszłe miejsce zmagań muzycznych ma symbolizować niezwykle ciekawą i bogatą historię Portugalii, odwołując się do jej morskiej potęgi. Inspirację dla jej stworzenia oparto na nawigacji (symbol sfery armilarnej znajdującej się na fladze i w herbie Portugalii), morzu (daje ono wolność, i stanowi ono jedno z najbardziej pokojowych miejsc na Ziemi a na scenie widać nowoczesne odzwierciedlenie fal), statkach (Portugalczycy byli potęgą w ich tworzeniu od niepamiętnych czasów. Ta umiejętność pozwoliła odnieść spektakularne sukcesy podczas epoki Wielkich Odkryć Geograficznych. Struktura sceny symbolizuje budujący się statek) oraz mapach (symbol morza i lądu, na której wyznaczano trasy. Lizbona była w centrum, gdy wszystkie linie się spotkały). Scena jest niezwykle symboliczna i na zdjęciu prezentuje się bardzo obiecująco.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *