Łotwa: Znamy finalistów Supernova 2018!

LTV, nadawca łotewski ogłosił finałową listę kandydatów, którzy dostaną szansę walki o reprezentowanie Łotwy na Konkursie Piosenki 2018 w Lizbonie. Wybór oczywiście znów odbędzie się poprzez format Supernova, który został wprowadzony w 2015 roku, po bardzo słabych wynikach kraju w konkursie. Wtedy serca Europy podbiła Aminata, która zajęła naprawdę wysokie, 6 miejsce. W 2016 roku jej następcą został Justs. Co ciekawe…wystąpił właśnie z piosenką stworzoną przez swoją poprzedniczkę. Wynik już tak dobry nie był, ale Łotwa ponownie wystąpiła w finale. Niestety w 2017 roku zespołowi Triana Park nie udało się uzyskać awansu. Kraj zajął w swoim półfinale ostatnie miejsce. Czy teraz będzie lepiej? Zobaczmy listę wykonawców!

Agnese Stengrevics – You Are My World
DVINES – More Than Meets the Eye
Ed Rallidae – What I Had with You
Edgars Kreilis – Younger Days
Hypnotic – Pray
In My Head – Sunset
Jenny May – Soledad
Katrina Gupalo and The Black Birds – Intoxicating Caramel
Katrine Lukins – Running Red Lights
Kris & Oz – Morning Flight
Lauris Valters – Lovers Bliss
Liene Greifāne – Walk the Talk
Madara Fogelmane – Esamība
Markus Riva – This Time
MIONIA – You
Monta – 1000 Roses
Rahu the Fool – Oh Longriver
Riga Reggae – Stop the War U2
Ritars Vulis – Who’s Counting?
Sudden Lights – Just Fine

Chyba najbardziej znanym uczestnikiem jest Markus Riva, który jest stałym bywalcem selekcji. Czy tym razem mu się uda? Oceńcie sami:

W początkowym etapie mieliśmy 63 piosenki. Fani mogli dawać im tzw. “like” i “dislike”, nie znając jeszcze artysty. Niestety, producenci selekcji Supernova oświadczyli, że 72% głosów to “dislike”. Czy to oznacza, że Łotwa może mieć problem z wyborem dobrego utworu? A może jednak uda się coś osiągnąć?

Po głosowaniu online zaproszono 30 wykonawców do etapu przesłuchań na żywo. Jury wybrało potem 21 szczęśliwców, którzy teraz zaprezentują się w preselekcjach. Do członków jury należą: Ilze Jansone ( producent selekcji Supernova ), DJ Rudd (producent muzyczny ), Toms Grēviņš (prowadzący Supernova) and Jolanta Gulbe (wokalistka jazzowa).

Finał odbędzie się w lutym 2018 roku. Dotąd Łotwa na Eurowizji wygrała tylko raz w 2002 roku, za sprawą Marie N i utworu “I wanna”. W ciągu ostatnich 9 lat aż 4 razy kraj zajmował w swoim półfinale ostatnie miejsce i tylko 2 razy awansował do finału. Jak będzie tym razem?

źródło: LTV, eurovisionary.com, eurovisionworld.com

Facebook Comments

Share This: