Hiszpania wybierze utwór w rodzimym języku

Telewizja TVE oraz Gestmusic potwierdzają, że przyszłoroczny utwór Hiszpanii będzie wybrany w języku rodzimym- tak potwierdza producent Tinet Rubira, który zaznaczył, że utwory już są przesłuchiwane. Według niego, są to bardzo dobre piosenki.

Najważniejsze są kompozycje w języku hiszpańskim. Wybierzemy najlepsze, a publiczność zadecyduje, która z nich ma reprezentować Hiszpanię na Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Utwór po hiszpańsku nie oznacza, że jest gorszy od tych po angielsku.

Jak zapewnie Rubira, piosenka powinna być nie tylko po hiszpańsku. Bardzo ważna jest też jakość zgłoszonego utworu i sposób w jaki zostanie wykonany. Hiszpania wybierze swojego reprezentanta poprzez format Operación Triunfo. Wiadomo, że pięciu najlepszych uczestników otrzyma swoje utwory, w których będą musieli zaprezentować się jak najlepiej. Na ich przygotowanie producenci przyznają im jedynie tydzień. O tym, kto jaki utwór zaśpiewa, zdecydują trenerzy, współpracujący z uczestnikami OT. Na chwilę obecną w grze pozostało 9 uczestników: Agoney, Aitana, Alfred, Amaia, Ana Guerra, Cepeda, Miriam, Nerea i Roi. Kolejna eliminacja odbędzie się 8 stycznia.

Facebook Comments

Share This: