Armenia: Znamy finalistów Depi Evratesil 2018!

ARMTV, nadawca armeński ogłosił właśnie listę kandydatów, którzy powalczą o reprezentowanie tego kraju na nadchodzącej Eurowizji 2018 w Lizbonie. Spośród 100 zgłoszeń wybrano najlepszą 20. To druga edycja tych selekcji i można powiedzieć, że przebojem wdarły się do czołówki ulubionych finałów narodowych wśród fanów. W 2017 roku show wygrała Artsvik i to ona zaśpiewała dla Armenii w Kijowie. Kto pójdzie w jej ślady?

Jak już wyżej wspomniałam, 20 uczestników weźmie udział w Depi Evratesil, które zostanie podzielone na 3 etapy: rundę kwalifikacyjną, półfinały oraz wielki finał. Reprezentant Armenii zostanie wybrany głosami 50/50, gdzie zadecydują widzowie oraz jury. Co ciekawe, w przeciwieństwie do poprzednej edycji kandydaci tym razem zaprezentują się już z własnymi, gotowymi utworami.

Piosenki zostaną zaprezentowane 15 stycznia, na oficjalnym kanale Depi Evratesil. Preselekcje ruszą już 3 lutego.

Tak przedstawia się lista uczestników:
Robert Koloyan
Sevak Khanaghyan
Suren Poghosyan
Mher Ermenistan
Thom
Zhanna Davtyan
Hayk Kasparov
Gevorg Harutyunyan
Maria Sekret
Hasmik Shiroyan
Melek
Amalya Margaryan
Tamar Kaprilian
Lusine Mardanyan
Arman Mesropyan
Mariam
Kamil (Arsen Grigoryan)
Nemrut Band
Alternatif Band
Gata Band

Na kogo trzeba zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na byłą reprezentantkę, Tamar Kaprelian. Reprezentowała ona Armenię w 2015 roku z zespołem Genealogy. Wielu fanów w roli reprezentantki widzi Hasmik Shiroyan, która ma wystąpić z piosenką przygotowaną przez Polaków. Jest jednak ktoś, na kogo również należy zwrócić szczególną uwagę. To Kamil, czyli Arsen Grigoryan. Jest to tzw. troll act. Dotąd Armenia raczej stroniła od kontrowersji, ale może w tym roku to się zmieni?

Armenia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku i wciąż czeka na wygraną. Najlepsze rezultaty zajęli dla tego kraju Shirusho i Aram MP3, którzy wywaliczyli 4 miejsce. W 2017 roku w Kijowie zaśpiewała Artsvik. Z utworem “Fly with me” zajęła 18 miejsce.

źródło: ARMTV, esctoday, oficjalna strona na facebooku Depi Evratesil

Facebook Comments

Share This: