Poznaliśmy uczestników Unser Lied für Lissabon

Niemiecki nadawca NRD opublikował nazwiska osób ubiegających się o wyjazd na Eurowizję 2018 do Lizbony. Niemcy rozpoczynają przgotowania do majowej Eurowizji. Czy uda im się przełamać pasmo porażek i powrócić do czasów Leny i Stefana Loba?

W programie Unser Lied für Lissabon (Nasza piosenka do Lizbony) udział weźmie 6 wykonawców. Są to: Xavier Darcy, Ivy Quainoo, Ryk, Michael Schulte, Natia Todua, i voXXclub. Zostali wybrani spośród 4 tysięcy kandydatów. Wyboru dokonał 100 osobowy panel eurowizyjny oraz 20 osobowy panel jury międzynarodowego. Finał odbędzie się 22 lutego 2018 roku o godzinie 20:15 i zostanie transmitowany przez 3 kanały: Das Erste, ONE oraz Deutsche Welle.

Następnym krokiem będzie trzydniowy “Song Writing Camp” w Berlinie, gdzie 15 niemieckich i międzynarodowych kompozytorów stworzą utwory. Następnie, na podstawie stworzonego materiału zostanie podjęta decyzja komu przypisać dany utwór i jak miałby on być zaprezentowany na scenie.

Przedstawiamy sylwetki kandydatów.

Xavier Darcy– 22 letni kompozytor i piosenkarz pochodzący z Monachium, jednak ma korzenie brytyjskie i francuskie. Ma na swoim koncie dwie EP. W tym roku wydał debiutancki album Dracy, który znalazł się na liście top 50 itunes. Występował jako support dla Rea Garvey i Joris.

 

Ryk– Właściwie Rick Jurthe, 28-letni absolwent muzyki popularnej na Uniwersytecie Muzycznym w Hanowerze. Po skończeniu studiów rozpoczął pracę jako kompozytor, piosenkarz oraz producent. W 2015 opublikował swoją debiutancką EP, jeszcze pod poprzednim pseudonimem FOXOS. Od 2016 roku pracuje jako producent muzyczny dla jednego z większych akrobatycznych show europejskich- Fireworks of Gymnastics. Brał udział w procesie selekcyjnym w San Marino na Eurowizję 2018, jednak nie dostał się do finału.

Ivy Quainoo– 25-latka, której rodzice pochodzą z Ghany. Jej debiutancki album Ivy uzyskał w Niemczech status złotej płyty. W 2012 roku wygrała pierwszą edycję The Voice of Germany. W 2012 podczas berlińskiego Fashion Week’u poszła na wybiegu jako modelka. W 2013 roku uzyskała nagrodę ECHO w kategorii najlepszy artysta pop/rock. Ostatnie dwa lata spędziła głównie w Nowym Jorku studiując na amerykańskiej Akademii Sztuki.

 

Michael Schulte– 27-letni artysta, który zdobywa popularność dzięki swoim nagraniom na serwisie YouTube. Jego kanał ma już ponad 50 mln odtworzeni oraz ponad 200 000 subskrybentów. Jego utwory w serwisie Spotify bardzo często są odtwarzane w Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz USA.

Natia Todua– 21-letnia posiadaczka tytułu The Voice of Germany, który zdobyła parę tygodni temu zwyciężając 7 edycję. Zanim zdobyła ten tytuł uczestniczyła w gruzińskiej i ukraińskiej wersji programu X Factor. Z pochodzenia Gruzinka urodzona w Tbilisi. Obecnie przebywa w trasie koncertowej po Niemczech.

voXXclub– Jedyny zespół w stawce. 5 członków: Florian Claus, Stefan Raaflaub, Korbinian Arendt, Christian Schild i Michael Hartinger pochodzi z trzech różnych państw. Ich styl to mieszanka tradycyjnej oraz nowoczesnej muzyki. Debiutancki album zespołu, Alpin, był nominowany do ECHO trzy razy. W 2017 roku ukazał się ich 4 album Donnawedda.

 

(źródło: esctoday, wikipedia) 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *