Poznaliśmy uczestników Unser Lied für Lissabon

Niemiecki nadawca NRD opublikował nazwiska osób ubiegających się o wyjazd na Eurowizję 2018 do Lizbony. Niemcy rozpoczynają przgotowania do majowej Eurowizji. Czy uda im się przełamać pasmo porażek i powrócić do czasów Leny i Stefana Loba?

W programie Unser Lied für Lissabon (Nasza piosenka do Lizbony) udział weźmie 6 wykonawców. Są to: Xavier Darcy, Ivy Quainoo, Ryk, Michael Schulte, Natia Todua, i voXXclub. Zostali wybrani spośród 4 tysięcy kandydatów. Wyboru dokonał 100 osobowy panel eurowizyjny oraz 20 osobowy panel jury międzynarodowego. Finał odbędzie się 22 lutego 2018 roku o godzinie 20:15 i zostanie transmitowany przez 3 kanały: Das Erste, ONE oraz Deutsche Welle.

Następnym krokiem będzie trzydniowy “Song Writing Camp” w Berlinie, gdzie 15 niemieckich i międzynarodowych kompozytorów stworzą utwory. Następnie, na podstawie stworzonego materiału zostanie podjęta decyzja komu przypisać dany utwór i jak miałby on być zaprezentowany na scenie.

Przedstawiamy sylwetki kandydatów.

Xavier Darcy– 22 letni kompozytor i piosenkarz pochodzący z Monachium, jednak ma korzenie brytyjskie i francuskie. Ma na swoim koncie dwie EP. W tym roku wydał debiutancki album Dracy, który znalazł się na liście top 50 itunes. Występował jako support dla Rea Garvey i Joris.

 

Ryk– Właściwie Rick Jurthe, 28-letni absolwent muzyki popularnej na Uniwersytecie Muzycznym w Hanowerze. Po skończeniu studiów rozpoczął pracę jako kompozytor, piosenkarz oraz producent. W 2015 opublikował swoją debiutancką EP, jeszcze pod poprzednim pseudonimem FOXOS. Od 2016 roku pracuje jako producent muzyczny dla jednego z większych akrobatycznych show europejskich- Fireworks of Gymnastics. Brał udział w procesie selekcyjnym w San Marino na Eurowizję 2018, jednak nie dostał się do finału.

Ivy Quainoo– 25-latka, której rodzice pochodzą z Ghany. Jej debiutancki album Ivy uzyskał w Niemczech status złotej płyty. W 2012 roku wygrała pierwszą edycję The Voice of Germany. W 2012 podczas berlińskiego Fashion Week’u poszła na wybiegu jako modelka. W 2013 roku uzyskała nagrodę ECHO w kategorii najlepszy artysta pop/rock. Ostatnie dwa lata spędziła głównie w Nowym Jorku studiując na amerykańskiej Akademii Sztuki.

 

Michael Schulte– 27-letni artysta, który zdobywa popularność dzięki swoim nagraniom na serwisie YouTube. Jego kanał ma już ponad 50 mln odtworzeni oraz ponad 200 000 subskrybentów. Jego utwory w serwisie Spotify bardzo często są odtwarzane w Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz USA.

Natia Todua– 21-letnia posiadaczka tytułu The Voice of Germany, który zdobyła parę tygodni temu zwyciężając 7 edycję. Zanim zdobyła ten tytuł uczestniczyła w gruzińskiej i ukraińskiej wersji programu X Factor. Z pochodzenia Gruzinka urodzona w Tbilisi. Obecnie przebywa w trasie koncertowej po Niemczech.

voXXclub– Jedyny zespół w stawce. 5 członków: Florian Claus, Stefan Raaflaub, Korbinian Arendt, Christian Schild i Michael Hartinger pochodzi z trzech różnych państw. Ich styl to mieszanka tradycyjnej oraz nowoczesnej muzyki. Debiutancki album zespołu, Alpin, był nominowany do ECHO trzy razy. W 2017 roku ukazał się ich 4 album Donnawedda.

 

(źródło: esctoday, wikipedia) 

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *