Kobieca siła! Znamy prowadzące Eurowizji 2018!

Wielu fanów zastanawiało się, kto poprowadzi Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Nie jest to dłużej tajemnicą! Prezenterkami ulubionego show Europy zostały Catarina Furtado, Filomena Cautela, Silvia Alberto oraz Daniela Ruah.

Catarina, Silvia oraz Filomena są dosyć znane w Portugalii. Pracują jako prezenterki RTP, czyli nadawcy, który zorganizuje konkurs. Mają za sobą doświadczenie. Fani Eurowizji mogą szczególnie kojarzyć Catarinę oraz Silvię, ponieważ prowadziły już one Festival da Canção, czyli portugalskie preselekcje. Filomena natomiast podała punkty z tego kraju podczas Wielkiego Finału Eurowizji 2017 w Kijowie. Była również prezenterką podczas konferencji w Lizbonie, gdzie ogłoszono miasto, które ugości muzyczne show.

Daniela Ruah to również dosyć znana twarz w Portugalii. Jest znana dzięki roli w amerykańskim serialu “Criminal Investigation: Los Angeles”

Portugalia bardzo się cieszy, że po raz pierwszy będzie mogła zorganizować Konkurs Piosenki Eurowizji. Dzięki zwycięstwu Salvadora Sobrala, kraj będzie mógł pokazać się całej Europie. Jest to wielkie wyzwanie dla RTP, które zapewnia, że konkurs będzie niezapomniany.
Eurowizja 2018 zaplanowana jest na 8, 10 oraz 12 maja. Odbędzie się w Altice Arena w Lizbonie. Już nie możemy się doczekać!

źródło: RTP, esctoday, eurovision.tv

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *