Portugalia na nowo odkryje historię Eurowizji

Od dzisiaj portugalskie radio Antena 1 rozpoczyna emisję nowego programu “Festival em 5 minutos”. Będzie to specjalna audycja poświęcona historii Konkursu Piosenki Eurowizji oraz Festival da Canção, który jest konkursem wybierającym reprezentanta Portugalii.

Prowadzącym audycję jest Nuno Galopim, a będzie on transmitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 11:50 oraz 17:35. Jak sugeruje tytuł, są to pięciominutowe odcinki. Na początek program skupi się wokół narodowych preselekcji. Będą transmitowane zwycięskie, oraz najlepiej zapamiętane utwory z krajowego festiwalu. Później, portugalscy słuchacze będą mieli okazję posłuchać o Konkursie Piosenki Eurowizji.

Będą przekazywane tam informacje polityczne, społeczne i kulturowe dotyczące historii Europy z ostatnich sześciu dziesięcioleci, warunkujące przebieg wielkiego Konkursu, w którym Portugalia uczestniczy od 1964 a w 2017 po raz pierwszy odniosła zwycięstwo dzięki Salvadorowi Sobralowi. Niektóre z ich piosenek stały się klasykami muzyki, inne są perłami, które podczas audycji zostaną poznane na nowo. Piosenki portugalskie były w różnych stylistykach, językach, przekazujące różnorodność, która jest w każdej z tych piosenek. Taki będzie zamysł audycji.

(źródło: eurovoix)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *