Litwa: Wyniki drugiego odcinka preselekcji.

Wczoraj o godzinie 20:00 odbył się drugi odcinek litewskich preselekcji do 63 Konkursu Piosenki Eurowizji. W stawce eliminacji udział brało 12-stu uczestników, wszystkich wykonawców wymieniliśmy w dniu wczorajszym TUTAJ.

Do następnych etapów awansowała tylko szóstka z nich, są to:

  1. Saulės KliošasMan Gaila 33
  2. TwosomeHello
  3. Paula1 2 3
  4. Elizabeth OlsheyBejausmis
  5. Juozas Martin  Don’t Give Up
  6. Audrius PetrauskasIn My Bones

Jedna z powyższych jest pochodzenia polskiego, Elżbieta Oleszkiewicz znana jako Elizabeth Olshey, wykonała swój utwór “Bejausmis”. Jak oceniacie jej utwór?

Finał litewskich preselekcji zaplanowany jest 11 marca, wtedy też poznamy szczęśliwca i jego propozycję, która będzie reprezentowała naszych sąsiadów podczas show w Lizbonie.

 

 

źródło: lrt.lt, esctoday.com

Facebook Comments

Share This:

AuthorDariusz Fry

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.