Roztrzygnięcia w Rumunii i Izraelu. Kto przeszedł do następnego etapu?

Jak informowaliśmy dzisiaj rano, wieczór w świecie Eurowizji należał do Rumunii i Izraela. To te dwa kraje poczyniły dalsze kroki, które przybliżyły je do wyłonienia reprezentanta na Eurowizję 2018 w Lizbonie. Sprawdźmy co się wydarzyło podczas preselekcji!

IZRAEL

W pierwszej rundzie wokaliści zostali dobrani w pary.  Z każdej zwycięzca automatycznie przechodził dalej. Pojedynki wyglądały następująco:

  • Sarit Hativa (53%) vs Adva Omer (83%)
  • Eden Meiri (56%) vs Netta Barzilai (73%)
  • Chen Aharoni (71%) vs Jonathan Margi (62%)

W kolejnej rundzie zmierzyli się ze sobą Sarit, Eden i Jonatan. Niestety to Sarit pożegnała się dzisiaj z programem The Next Star uzyskując 30% punktów przy 80% Edena i 89% Jonathana.

RUMUNIA

W mieście Focșani odbył się pierwszy półfinał  Selecția Națională 2018. Show otworzyła Luminița Anghel, która wykonała utwór Hora din Moldova (piosenka Mołdawii z Eurowizji 2009 wykonana przez Nelly Ciobanu). Z 12 uczestników tylko trójka przeszła do finału, który odbędzie się 25 lutego. Zgodnie z decyzją jurorów w składzie Marian IonescuIlinca BăcilăNicu PatoiLiliana Ştefan i Viorel Gavrilă o bilet do Lizbony powalczą Eduard SanthaEchoes i Alexia & Matei O szczegółach dzisiejszego show możecie przeczytać tutaj.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *