Z IKEI na Eurowizję. Reprezentantka Belgii zapowiada: Jadę po zwycięstwo! Czy Laura przeniesie Eurowizję do Brukseli?

Belgia od 2015 roku nie rozstaje się z TOP 10 Eurowizji. Nic więc dziwnego, że reprezentanci tego kraju mają coraz większe ambicje i oczekiwania związane z Konkursem. Nie inaczej jest w przypadku tegorocznej reprezentantki Laurą Groeseneken, która w niedziele udzieliła wywiadu dla fanów Eurowizji z Belgii na imprezie noworocznej.

Pomimo przygotowań do Eurowizji i sesji kompozytorskich, Laura wciąż pracuje w IKEI, w której zjawia się codziennie rano. Po zakończeniu pracy, i krótkiej przerwie pracuje nad piosenkami. Utwór Laury już powstał, a w chwili obecnej jest w fazie nagrań i przygotowań. W ciągu ostatnich trzech miesięcy wokalistka uczestniczyła w wielu sesjach kompozytorskich, a team prezentował jej otrzymane piosenki. W końcu wybór padł na utwór, który wokalistka skomponowała sama. Słowa również są jej autorstwa. Jak sama przyznała ta piosenka wywołuje u niej gęsią skórkę! Jak jeszcze Laura określa swój utwór? Według opisu piosenkarki będzie to piosenka popowa, ale nie typowa, nieeurowizyjna. Jest tajemnicza. Wierzy, że “outsider”, jakim jest jej utwór może wygrać.

Laura nie planowała udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018. Kiedy otrzymała propozycję od telewizji VRT zdecydowała się powiedzieć “tak”, ponieważ lubi wyzwania. Jak podkreśla jest to uniwersalna szansa, którą można wykorzystać tylko raz w życiu. Zapytana o poprzednie rezultaty swoich poprzedników Loica Notteta, Laury Tesoro oraz Blanche odpowiada, że ich dobre wyniki działają na nią motywująco i może ją ponieść do zwycięstwa.

Nie znamy jeszcze daty publikacji piosenki Laury. Nadawca ma czas do 12 marca aby zgłosić utwór do Europejskiej Unii Nadawców. Laura jest pierwszą wybraną uczestniczką Eurowizji 2018. Nadawca ogłosił jej wybór już we wrześniu.

Czy oczekujesz, że utwór Laury będzie w stanie wygrać Eurowizję?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: Eurovision Belgium)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *