Hiszpania wybrała! Do Lizbony pojedzie duet adeptów akademii OT!

Właśnie zakończyła się Gala Eurowizyjna, w ramach talent show Operación Triunfo, której celem było wybranie piosenki na Eurowizję 2018 do Portugalii, która będzie reprezentować Hiszpanię. Decyzją telewidzów zobaczymy Amaię i Alfreda z piosenką Tu Canción!

5 finalistów OT 2017 i Agoney wykonali 9 piosenek podczas pierwszego etapu. Między występami oglądaliśmy przygotowania uczestników akademii do tej szczególnej gali. Trenowali swoje piosenki pod okiem ich kompozytorów a także uczestniczyli w warsztatach udzielania wywiadu. Po wszystkich wykonaniach prowadzący otworzył głosowanie. Podczas zbierania głosów uczestnicy OT, którzy niestety musieli pożegnać się z programem wykonali hiszpańskie utwory eurowizyjne. Usłyszeliśmy hit Maisel La La La, Salome Vivo cantando Swoją nową piosenkę Cupido, zaprezentowała Luisa Sobral, siostra ubiegłorocznego zwycięzcy Salvadora. Zdradziła, że pracuje teraz z hiszpańskim producentem nad nowym albumem, który będzie w całości po portugalsku. Odniosła się także do samego Konkursu Piosenki Eurowizji- zaapelowała do artystów żeby najbardziej skupiali się na utworach bo są najważniejsze a nie np. na tańcu. Kolejna pojawiła się Conchita Wurst. Zwyciężczyni Eurowizji 2014 zdradziła, że pracuje nad swoim drugim albumem i szykuje się do trasy po całej Europie. Wykonała piosenkę która przyniosła jej zwycięstwo- Rise Like a Phoenix.

WYSTĘP LUISY SOBRAL

Do drugiej rundy przeszły piosenki: Lo Malo Aitany i Any Guerry, Arde Aitany i Tu Canción Alfreda i Amai. Z powodu takiego układu Miriam jako jedyna straciła na tym etapie szansę na wyjazd do Lizbony. Zaraz po zakończeniu rundy decydującej wystąpił J Balvin.

Wyniki do prowadzącego dostarczył Manel Navarro, ubiegłoroczny reprezentant. Przyznał, ze eurowizyjny rok był najlepszy w jego życiu, oraz życzył powodzenia nowemu reprezentantowi Hiszpanii. 3 miejsce zajęła piosenka Lo Malo zdobywając 26% głosów. 2 miejsce należy do piosenki Arde z 31% a pierwsze z liczbą 43% zajęła piosenka Tu Canción Amai i Alfreda.

Hiszpania to kraj, który bezpośrednio ma zapewniony udział w finale 12 maja.

Jak oceniasz piosenkę Hiszpanii na Eurowizję 2018 w skali 1-10?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *