Szwecja odsłania karty – piosenki z 1 półfinału Melodifestivalen

Melodifestivalen 2018: Listen to the Semi-Final 1 snippets here

Już w sobotę 3 marca pierwszy półfinał Szwedzkich preselekcji Melodifestivalen, a dziś możemy posłuchać fragmentów piosenek, które powalczą w nim o awans do finału.

Oto utwory:

1. Sigrid Bernson – Patrick Swayze

2. John Lundvik – My Turn

3. Renaida – All The Feels

4. Edward Blom – Livet på en pinne

5. Kikki Danielsson – Osby Tennessee

6. Kamferdrops – Solen lever kvar hos dig

7. Benjamin Ingrosso – Dance You Off

 

Stawkę rozpoczyna Sigrid Bernson z utworem Patrick Swayze. Będzie to idealne rozpoczęcie walki z bardzo radiową i skoczną melodią oraz tekstem, który zapamiętamy od samego początku. Kolejnym uczestnikiem jest John Lundvik ze swoją balladą zatytułowaną My Turn. Renaida z kolei ma bardzo radiową i przyjemną All The Feels. Potem zaprezentuje się Edward Blom ze swoim zabawnym Livet på en pinne, następnie Kikki Danielsson z balladą Osby Tennessee oraz Kamferdrops z Solen lever kvar hos dig. Stawkę zamyka uznawany za faworyta Benjamin Ingrosso z utworem Dance You Off.

Za największego faworyta uznaje się Benjamina Ingrosso i to własnie on jest typowany jako murowany kandydat do wielkiego finału, tuż za nim ustawia się Kamferdrops. Biorąc pod uwagę piosenki oraz nieprzewidywalność Szwedzkiej publiczności jeszcze dużo może się wydarzyć.

Pierwszy półfinał odbędzie się już 3 marca w Karlstad o godzinie 20 a całość poprowadzi David Lindgren

źródło: wiwibloggs/SVT

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *