Pierwsze starcie za nami, czyli Melodifestivalen i wyniki półfinału!

Zdjęcie użytkownika SVT Melodifestivalen.

Pierwsze starcie w Melodifestivalen za nami Kto przeszedł dalej, kto dostał drugą szansę?

 

Uczestnicy pierwszego półfinału:

  1. Sigrid Bernson – Patrick Swayze
  2. John Lundvik – My Turn
  3. Renaida – All the Feels
  4. Edward Blom – Livet på en pinne
  5. Kikki Danielsson – Osby Tennessee
  6. Kamferdrops – Solen lever kvar hos dig
  7. Benjamin Ingrosso – Dance You Off

Stawkę otworzyła Sigrid Bernson ze swoją piosenką Patrick Swayze, bardzo skoczna i taneczna, ale mało zapamiętywalna i przepada w tłumie. Trochę, jak gorsza kopia Ace Wilder.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Ballada w wykonaniu Johna Lundvika, początek grany na fortepianie, a efekty świetlne porównywalne do Sanny Nielsen 2014. Nieco płaska i patetyczna, lecz wokalnie wypada całkiem przyjemnie. Nie dziwi bezpośredni awans do finału.

Renaida bardzo taneczny nieskomplikowana choreografia, wokalnie powala na scenie, a całe show bardzo spójne i przyjemne, chyba najmocniejsza piosenka w tej stawce w tym półfinale. Szkoda, że dostała sie zaledwie do Andry (czyli drugiej szansy).

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Pan duży Harry Potter, czyli Edward Blom w dość zabawnej i śmiesznej piosence w scenerii olbrzymich tańczących owoców wypada dość słabo, ale Szwedzi lubują się w takich piosenkach.

Kiki Danielson ze swoją balladą w stylu country wypada całkiem przyzwoicie, choć efekt psuje ten  zespół z tyłu taki bardzo sztuczny i zbędny.

Kamfedrops wielkim zaskoczeniem z racji, że jej piosenka jest nieregulaminowa, to jednak pozostała w stawce. Piosenka dość monotonna i mdła, zero efektu WOW. Występ nie wystarczył nawet do Andra Chansen.

Benjamin Ingrosso przy swoim utworze zyskał dużo przez całe show na scenie, mimo, że piosenka najwyższych lotów nie była również wokalnie nie powala.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Do wielkiego finału przeszli John Lundvik oraz Benjamin Ingrosso natomiast drugą szansę otrzymali RenaidaSigrid Bernson.

A już za tydzień drugi półfinał a w nim znajdzie się m.in. Margaret. Zapowiadają się więc wielkie emocje!

źródło SVT

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *