Już wieczorem: Szwajcaria wybierze swojego reprezentanta na Eurowizję! Co jeszcze nas czeka?

Sezon Eurowizyjny w pełni! Już wieczorem dowiemy się, kto pojedzie w barwach Szwajcarii na Eurowizję 2018 w stolicy Portugalii! Ponadto, dwa pozostałe kraje będą kontynuować proces swojego selekcjonowania kandydatów!

Szwajcaria- kto pojedzie na Eurowizję 2018?

Będzie to druga wybrana piosenka na Eurowizję 2018 tego weekendu. Po Malcie, przyszedł czas na Szwajcarię, która wybierze swojego kandydata poprzez tradycyjny format Entscheidungsshow. Zwycięzca zostanie wybrany przez widzów i jurorów w stosunku 50%/50%. Panel jurorski będzie miał charakter międzynarodowy, a w jego skład wejdą przedstawiciele Albanii, Armenii, Francji, Niemiec, Islandii, Izraela oraz Włoch.

O wyjazd na Eurowizję zawalczą:

 1. Zibbz – Stones
 2. Angie Ott – A thousand times
 3. Naeman – Kiss me
 4. Chiara Dubey – Secrets and lies
 5. Alejandro Reyes – Compass
 6. Vanessa Iraci – Redlights

Redakcja INFE Poland przygotowała ocenę piosenek szwajcarskich, z którą możecie zapoznać się tutaj. Start finału o godzinie 20:05. Transmisja dostępna będzie pod tym linkiem.

Rumunia

Po dwóch półfinałach przyszedł czas na trzecią odsłonę bardzo rozbudowanych w tym roku preselekcji rumuńskich Selecția Națională, których celem jest wybranie odpowiedniego kandydata na Eurowizję 2018. Rumunia jeszcze nigdy nie znalazła się poza finałem od czasu wprowadzenia formatu z półfinałami. Czy tym razem także jej się powiedzie? Już dzisiaj poznamy kolejnych trzech finalistów krajowych preselekcji. Zostaną oni wybrani poprzez profesjonalny panel jurorski. Koncert odbędzie się w mieście Craiova w Teatrul Național Marin Sorescu.

Dzisiejszymi kandydatami, chętnymi na wyjazd na Eurowizję 2018 są:

 1. Erminio Sinni & Titziana Camelin – All the love away
 2. Zavera – Come back to me
 3. Mareş Pană – Daydreamer
 4. Aurel Dincă – Fire in the sky
 5. Tavi Clonda – King
 6. VYROS – La la la
 7. Diana Brătan – Paint it rainbow
 8. Carolina Gorun – Reach out for the stars
 9. Elena Hasna – Revival
 10. Eliza Chifu – So good without you
 11. Ayona – The story goes on
 12. XANDRA – Try

Półfinał poprowadzą tradycyjnie Cezar Ouatu wraz z Dianą Dumitrescu. Start o godzinie 20:00. Transmisja będzie dostępna na stronie nadawcy a także na youtubie.

Izrael

Izrael kontynuuje poszukiwania swojego reprezentanta na Eurowizję 2018. Już dzisiaj odbędzie się 19 odcinek show The Next Star. W rywalizacji pozostało ośmioro zawodników:

 1. Adva Omer
 2. Chen Aharoni
 3. Eden Meiri
 4. Howie Danao
 5. Jonathan Mergui
 6. Netta Barzilai
 7. Ravit Batashvili
 8. Riki Ben Ari

O tym, kto dostanie się do kolejnego etapu zadecyduje czteroosobowy panel jurorski a także widzowie. Transmisja odbędzie się tutaj od godziny 20:00.

(źródło: esctoday) 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *