Posłuchaj duńskich propozycji na Eurowizję 2018! Piosenki DMGP już dostępne!

Coraz więcej państw prezentuje swoją konkursową stawkę. Tym razem przyszedł czas na jedno ze Skandynawskich państw – Danię. Duński nadawca publiczny DR opublikował wszystkie konkursowe propozycje preselekcji DMGP 2018!

22 stycznia poznaliśmy 10 nazwisk (wraz z tytułami utworów), które powalczą o udział w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Tak prezentuje się finałowa dziesiątka preslekcji Dask Melodi Grand Prix 2018:

  1. Ditte Marie – Riot
  2. Anna Ritsmar – Starlight
  3. Rasmussen – Higher ground
  4. Sannie – Boys on girls
  5. Sandra – Angels to my battlefield
  6. Lasse Meling – Unfound
  7. CARLSEN – Standing up for love
  8. KARUI – Signals
  9. Rikke Ganer-Tolsøe – Holder fast i ingenting
  10. Albin Fredy – Music for the road

Kilkosekundowych fragmentów piosene możecie posłuchać na stronie internetowej preselekcji TUTAJ. Narazie utwory w pełnych, 3-minutowych wersjach znajdziecie jedynie na różnych serwisach streamingowych TUTAJ. Nie wiadomo kiedy utwory zostaną opublikowane np. na YouTubie.

Przypominamy, że finał preselekcji Dansk Melodi Grand Prix 2018 odbędzie się już 10 lutego w mieście Aalborg. Zwycięzca, czyli również reprezentant Danii zostanie wybrany poprzez głosy jury, a także widzów w popularnym podziale głosów 50/50. Show po raz drugi prowadzi damsko-męski duet: Annette Heick oraz Johannes Nymark.

(źródło i fot.: DR)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *