Znamy koncepcję pocztówek, które zobaczymy podczas Eurowizji 2018!

Welcome to Portugal, czyli Witamy w Portugalii będzie przewodnią koncepcją pocztówek, które poprzedzą występy podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Wiemy, że organizatorzy, czyli telewizja RTP zaczęli już filmować pierwsze podglądy tych krótkich filmików.

Oczywiście wszystko będzie nagrywane w Portugalii, gdzie udadzą się wszystkie 43 delegacje. Reprezentanci zostaną pokazani w pocztówkach podczas różnych aktywności i zadań. Co ciekawe, Cesar Sampson z Austrii nagrał swoją już w tym tygodniu, a oto zdjęcia:

Widzimy Cesara jadącego na rowerze w chyba najbardziej portugalskiej wiosce, czyli Mosanto. Dołączy do niego grupa wszystkich rowerzystów terenowych zwiedzających malowniczą portugalską wioskę. Widzowie będą mogli podziwiać historyczne mieszkania w tle. Mosanto to jedna z najstarszych i najbardziej historycznych wiosek Portugalii w gminie Idanha-a-Nova. W XII wieku król Alfons I Portugal podbił wioskę od Maurów i powierzył Templariuszom. Wioska zachowała swoją autentyczność. Właśnie dlatego uważana jest za “najbardziej portugalską.”

Sam Cesar tak się wypowiedział:

“Jestem już w Portugalii, gdzie za trzy miesiące odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji! Rzeczy powoli nabierają rozpędu, czuję to! Mam miłe wspomnienia z moich wczesnych lat, jako muzyk koncertowy, ale teraz podczas naszej podróży przez surrealistyczny skalisty teren Mount Monsanto, stworzyliśmy trochę więcej! Zapierający dech w piersiach!”

Okazja do zaprezentowania Europie pocztówki nadarzy się już 8 maja, bowiem Austria wystąpi w pierwszym półfinale. Przypomnijmy, że Eurowizja nie jest nowym doświadczeniem dla Cesara Sampsona. W 2016 roku występował w chórkach Poli Genovy z Bułgarii. W 2017 śpiewał również dla Kristiana Kostova. Jego piosenka na Eurowizję 2018 ma zostać opublikowana w najbliższych tygodniach. Na razie znany jest tylko jej tytuł, czyli “Nobody But You”.

Jeśli chodzi o innych reprezentantów to wiadomo także, że w sobotę do Portugalii ma polecieć Mikolas Josef, reprezentant Czech. Przypominamy, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 odbędzie się właśnie w Lizbonie już za trzy miesiące. Pierwszy półfinał odbędzie się 8 maja. Drugi, z udziałem polskiego reprezentanta 10 maja, natomiast wielki finał będzie 10 maja.

źródło: eurovision.tv, esctoday.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *