Eurovision: You Decide 2018! Dziś poznamy reprezentanta Wielkiej Brytanii!

Mel Giedryoc i Mans Zelmerlow

Nadszedł dzień, w którym poznamy reprezentanta Wielkiej Brytanii na Eurowizję 2018! Już trzeci rok z rzędu BBC organizuje preselekcje Eurovision: You Decide. W latach 2011-2015 stawiano na wybory wewnętrzne, ale nie przynosiły one oczekiwanych efektów Podczas show weźmie udział piosenek, które w tym momencie są nadzieją brytyjską na dobry wynik w Lizbonie.

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach show poprowadzi Mel Giedroyc, jednak w tym roku towarzyszyć jej będzie Mans Zelmerlow, zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2015 w Wiedniu. Mel jest bardzo podekscytowana. Mówi, że nadchodzi jej ulubiony czas w roku i nie może doczekać się aż usłyszy piosenki i spotka artystów. To będzie niezapomniana noc!- podsumowuje prezenterka. Mans również czeka na moment, w którym wspólnie z Mel będzie mógł poprowadzić wieczorne show. Jest pewny, że będzie świetne a Wielka Brytania wybierze piosenkę, która zapewni jej sukces w Lizbonie.

Uczestnicy Eurovision: You Decide to:

  • Asanda – Legends

  • Goldstone – I feel the love

  • Jaz Ellington – You

  • Liam Tamne – Astronaut

  • RAYA – Crazy

  • SuRie – Storm

Szczegółowe informacje o uczestnikach podawaliśmy tutaj.

Według bukmacherów największe szanse na zwycięstwo ma Asanda. W Top 3 znajdują się także Jaz Ellington oraz RAYA (dla której piosenkę napisała Greta Salome z Islandii) . Najmniejsze szanse na zwycięstwo według zakładów mają Goldstone, SuRie oraz Liam Tamme. 

Wybór zostanie podjęty poprzez głosowanie telewidzów i jurorów w proporcji 50/50. W skład panelu wejdą: Ryan Clark-Neal (laureat 5 miejsca w X-Factorze 2012, zwycięzca brytyjskiego Big Brothera 2013), Rochelle Humes (członkini zespołu The Saturdays) oraz Tom Fletcher (członek zespołu McFly).

Eurovision: You Decide rozpocznie się o godzinie 20:30 czasu polskiego (19:30 czasu lokalnego). Wszystko odbędzie się w Brighton Dome, dokładnie tam, gdzie w 1974 roku ABBA wygrała Eurowizję swoim nieśmiertelnym hitem Waterloo. Transmisja odbędzie się na kanale BBC Two. Kliknij w link do oglądania.

Wielka Brytania automatycznie znajduje się w finale Eurowizji, dzięki posiadanego statusu państwa tzw. Wielkiej Piątki. W zeszłym roku reprezentantką była Lucie Jones, która na Eurowizji w Kijowie wykonała utwór skomponowany przez laureatkę Eurowizji 2013, Emmelie de Forest. Brytyjka znalazła się na 15 miejscu w finale.

Kto zostanie reprezentantem Wielkiej Brytanii na Eurowizji 2018?

View Results

Loading ... Loading ...

Facebook Comments

Share This: