Eurovision: You Decide 2018! Dziś poznamy reprezentanta Wielkiej Brytanii!

Mel Giedryoc i Mans Zelmerlow

Nadszedł dzień, w którym poznamy reprezentanta Wielkiej Brytanii na Eurowizję 2018! Już trzeci rok z rzędu BBC organizuje preselekcje Eurovision: You Decide. W latach 2011-2015 stawiano na wybory wewnętrzne, ale nie przynosiły one oczekiwanych efektów Podczas show weźmie udział piosenek, które w tym momencie są nadzieją brytyjską na dobry wynik w Lizbonie.

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach show poprowadzi Mel Giedroyc, jednak w tym roku towarzyszyć jej będzie Mans Zelmerlow, zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2015 w Wiedniu. Mel jest bardzo podekscytowana. Mówi, że nadchodzi jej ulubiony czas w roku i nie może doczekać się aż usłyszy piosenki i spotka artystów. To będzie niezapomniana noc!- podsumowuje prezenterka. Mans również czeka na moment, w którym wspólnie z Mel będzie mógł poprowadzić wieczorne show. Jest pewny, że będzie świetne a Wielka Brytania wybierze piosenkę, która zapewni jej sukces w Lizbonie.

Uczestnicy Eurovision: You Decide to:

  • Asanda – Legends

  • Goldstone – I feel the love

  • Jaz Ellington – You

  • Liam Tamne – Astronaut

  • RAYA – Crazy

  • SuRie – Storm

Szczegółowe informacje o uczestnikach podawaliśmy tutaj.

Według bukmacherów największe szanse na zwycięstwo ma Asanda. W Top 3 znajdują się także Jaz Ellington oraz RAYA (dla której piosenkę napisała Greta Salome z Islandii) . Najmniejsze szanse na zwycięstwo według zakładów mają Goldstone, SuRie oraz Liam Tamme. 

Wybór zostanie podjęty poprzez głosowanie telewidzów i jurorów w proporcji 50/50. W skład panelu wejdą: Ryan Clark-Neal (laureat 5 miejsca w X-Factorze 2012, zwycięzca brytyjskiego Big Brothera 2013), Rochelle Humes (członkini zespołu The Saturdays) oraz Tom Fletcher (członek zespołu McFly).

Eurovision: You Decide rozpocznie się o godzinie 20:30 czasu polskiego (19:30 czasu lokalnego). Wszystko odbędzie się w Brighton Dome, dokładnie tam, gdzie w 1974 roku ABBA wygrała Eurowizję swoim nieśmiertelnym hitem Waterloo. Transmisja odbędzie się na kanale BBC Two. Kliknij w link do oglądania.

Wielka Brytania automatycznie znajduje się w finale Eurowizji, dzięki posiadanego statusu państwa tzw. Wielkiej Piątki. W zeszłym roku reprezentantką była Lucie Jones, która na Eurowizji w Kijowie wykonała utwór skomponowany przez laureatkę Eurowizji 2013, Emmelie de Forest. Brytyjka znalazła się na 15 miejscu w finale.

Kto zostanie reprezentantem Wielkiej Brytanii na Eurowizji 2018?

View Results

Loading ... Loading ...

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *