Znamy piosenki tegorocznej Beoviziji! Kogo wybierze Serbia?

22 stycznia serbski, publiczny nadawca – RTS – ogłosił nazwiska 17 uczestników tegorocznych preselekcji Beovizija 2018. Teraz przyszedł czas na publikację wszystkich konkursowych utworów, które powalczą o udział w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w stolicy Portugalii – Lizbonie!

Pod koniec stycznia ogłoszono stawkę powracających po długiej przerwie preselekcji Beovizija 2018 (więcej na temat powracającego formatu pisaliśmy na naszej stronie TUTAJ), które ostatni raz były organizowane w 2009 roku. Wtedy triumfował duet Marko Kon & Milan Nikolić z piosenką ”Cipela”. W Konkursie Piosenki Eurowizji zajął 10. miejsce w swoim półfinale, co jednak nie pozwoliło na udział w finale.

Uczestnicy preselekcji Beovizija 2018 i ich konkursowe piosenki:

Playlistę ze wszystkimi konkursowymi propozycjami znajdziecie na kanale RTS Pesma Evrovizije – Zvanični kanal na YouTube TUTAJ.

O wynikach Beoviziji 2018 zadecyduje jury i widzowie w stosunku głosów 50/50. Finał selekcji odbędzie się 2o lutego w Sava Centar w stolicy Serbii – Belgradzie. Zadecydowane także, że show poprowadzi aż siedmiu prowadzących (czterech na głównej scenie oraz trzech w green roomie). Gospodarzami wydarzenia będą Dragana KosjerinaKristina RadenkovićMarija Veljković-MilovanovićSlobodan ŠarenacBranko Veselinović oraz Aca Stojanović. Ostatnie, siódme nazwisko nie zostało na tę chwilę ujawnione.

W zeszłym roku wewnętrznie wybrana została Tijana Bogićević z piosenką ”In Too Deep”, z którą niestety nie udało się zakwalifikować do finału. Serbka zajęła 11. miejsce półfinale. Tijana była chórzystką Niny, która reprezentowała Serbię w 2011 roku, próbowała swoich sił także w Beoviziji, jednak nie przeszła rund półfinałowych.

(źródła: RTS, eurovoix, ESCserbia.com; fot.: forum.musicserbia)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *