Wielka Brytania: SuRie z piosenką “Storm” wygrywa You Decide!

Właśnie zakończyły się brytyjskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie, You Decide! Wygrała je SuRie z piosenką “Storm”! Był to bardzo emocjonujący wieczór. Tym sposobem poznaliśmy siódmy utwór na Eurowizję 2018!

Piosenkarka w Lizbonie zaśpiewa nam piosenkę “Storm”, która jest balladą z popowymi wstawkami. Utwór napisali Nicole Blair, Gil Lewis i Sean Hargreaves. Piosenkarka powiedziała kilka słów na temat swojego utworu. Uważa, że jest on popowy, pełny duszy.

W dzisiejszym show udział wzięło 6 artystów, a są to:

 

  • Asanda – “Legends

 

 

  • Goldstone – “I Feel The Love

 

  • Jaz Ellington – “Jaz Ellington

  • Liam Tamne – “Astronaut

  • RAYA – “Crazy

 

  • SuRie – “Storm

 

Jak widzimy, nie wygrał żaden z faworytów fanów, czyli Asanda i Liam. Po wygraniu SuRie fani są lekko oburzeni, jakim cudem ten utwór pokonał całą konkurencję. Moim zdaniem “Storm” nie jest najlepszą piosenką, zapewne wyląduje w ostatniej piątce finału. Zobaczymy, jak zareagują bukmacherzy na zwycięstwo SuRie.

Ciekawostką jest, że SuRie występowała już na Eurowizji w roli chórzystki i tancerki Loïca  na Eurowizji w 2015 , zajmując wtedy w barwach Belgi bardzo wysokie, 4 miejsce, więc nie jest ona nieznana fanom Eurowizji.

SuRie, a właściwie Susanna Marie jest brytyjską aktorką i piosenkarką. Swoje pierwsze piosenki zaczęła już pisać w wieku 12 lat! Swoją karierę zaczęła w dzieciństwie jako solistka, występując m.in.  przed Księciem Karolem i śpiewając w klubie The Royal Albert Hall! To robi wrażenie! Susanna  również ukończyła Królewską Akademię Muzyczną na wydziale wokalistyki i gry na pianinie.

Show, jak już wcześniej zapowiadano poprowadzili Måns Zelmerlöw i Mel Giedroyc. Zwycięzca Eurowizji zaśpiewał razem z reprezentantką Wielkiej Brytanii z 2017 roku, Lucie Jones, medley piosenek ABBY, legendarnego szwedzkiego zespołu, który wygrał Eurowizję w 1974 roku. Link do występu poniżej!

Kto był waszym faworytem? Co sądzicie o tej piosence “Storm“? Podoba wam się? Myślicie, że Wielka Brytania może wywalczyć swoje długo wyczekiwane top 10? Napiszcie nam w komentarzach, co o tym sądzicie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *