Znamy wyniki drugiego półfinału Melodifestivalen!

Właśnie zakończył się kolejny wieczór ze szwedzkimi preselekcjami! Redakcja INFE POLAND oceniała już szanse kandydatów z tego półfinału. Czy nasze przewidywania się sprawdziły? Tak wyglądają nasze wrażenia z show, które oczywiście znów poprowadził David Lindgren.

Jak wystąpili poszczególni wykonawcy, a szczególnie nasza Margaret? Przekonajcie się sami!

Przede wszystkim mocne otwarcie nową wersją piosenki Staying Alive zbudowało świetną atmosferę przed występami konkursowymi (szczególnie paniom mogło się podobać). A teraz pora na walczących wykonawców!

Samir & Viktor – Shuffla

Piosenka po szwedzku, bardzo skoczna. Wokół tancerki. Wokalnie dosyć dobrze. Można powiedzieć, że dosyć dobre rozpoczęcie półfinału, które sprawia, że widzowie na pewno nie zasną. – Paulina P.

Zadziwiająco dobrze było jak na dwóch wyglancowanych mięśniaków. Wciągająca pozytywna nuta i zabawna choreograifa, do tego wszystko w punkt. Nie ma się do czego przyczepić, naprawdę porządny występ. – Paulina Ś.

 

Ida Redig – Allting som vi sa

Muszę przyznać, że słuchałam Idy dużo wcześniej i bardzo ucieszyła mnie wieść o jej udziale. Jednak ta piosenka nie należy do moich ulubionych. Wokalnie dobrze, występ dosyć świecący. Jednak chyba zbyt oklepany. – Paulina P.

Po fragmentach występu, jak i piosenki nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia, ale teraz zmieniam zdanie. Ciekawe, typowo szwedzkie. – Paulina Ś.

Jonas Gardell – Det finns en väg

Dosyć spokojna piosenka, może wręcz nudna (mówię to jako zdeklarowana fanka ballad). Jonas w szelkach i białej koszuli prezentuje się trochę staroświecko, ale zapewne taki był zamysł. Jednak nie sądzę by ten utwór jakkolwiek trafił do szwedzkiej publiczności. Show bez zaskoczeń, bardzo typowe. Zupełnie nie widzę tego nawet w Andra Chansen. – Paulina P.

Nuda nuda nuda – show całkowicie zreżnięte z ubiegłorocznych Czech, barwy itd. A piosenka dłuży się strasznie. – Paulina Ś.

Margaret – In my cabana

 To było…interesujące, brakowało tylko tego kibelka co był na pierwszych próbach a szkoda. Poza tym Szwedzi mają naprawdę dobre nagłośnienie, że przykryły wszystkie jej “niedociągnięcia” oraz kwadratowy angielski (takie uroki bycia Polakiem xd) Jednak i tak trzymam kciuki i życzę jak najlepiej. – Paulina Ś.

A więc nasza rodaczka….było naprawdę ciekawie. Występ porządny, więc życzę jak najlepiej. – Paulina P.

Stiko Per Larsson – Titta vi flyger

Nudny występ, bez polotu. Piosenka również nie przekonuje. Nie widzę tu wielu szans. – Paulina P.

Chłopak z gitarą… Dość ciekawy acz przeciętny występ jak i piosenka, zapomina się w tłumie. – Paulina Ś.

Mimi Werner – Songburning

Nie przepadam za piosenkami z pogranicza country, ale to mi się nawet podoba! Od początku typyję Mimi wysoko, mimo troszkę schematycznego występu. Choć równie dobrze może trafić do Andry. – Paulina P.

Mimi jak dla mnie w punkt. Najlepszy występ wieczoru mimo, że bardzo schematyczny. – Paulina Ś.

Liamoo – Last breath

Liamoo jeden z lepszych występów wieczoru. Piosenka bardzo, ale to bardzo radiowa lecz przyjemna. Wielkiego efektu Wow nie było. – Paulina P.

Tak, jeden z lepszych występów. Jednak czy na finał? Zobaczymy. – Paulina Ś.

 

DO FINAŁU AWANSOWALI: SAMIR & VICTOR, LIAMOO

W ANDRA CHANSEN WYSTĄPIĄ: MIMI WERNER, MARGARET

To już wszystko na dziś! Gratulujemy laureatom odcinka oraz naszej Margaret, która już 3 marca  wystąpi w Andra Chansen!

źródło: SVT, własne

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *