Preselekcje DMGP 2018 zakończone! Rasmussen jedzie na Eurowizję do Lizbony!

Zakończyła się kolejna edycja duńskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Dansk Melodi Grand Prix (DMGP) 2018! Wszystko jest już jasne! Duńskich barw w stolicy Portugalii – Lizbonie będzie bronił Rasmussen z piosenką ”Higher Ground”.

O reprezentowanie Danii w 63. Konkursie Eurowizji rywalizowali:

  1. Ditte Marie – Riot
  2. Anna Ritsmar – Starlight
  3. Rasmussen – Higher ground
  4. Sannie – Boys on girls
  5. Sandra – Angels to my battlefield
  6. Lasse Meling – Unfound
  7. CARLSEN – Standing up for love
  8. KARUI – Signals
  9. Rikke Ganer-Tolsøe – Holder fast i ingenting
  10. Albin Fredy – Music for the road

Więcej o tegorocznych duńskich preselekcjach pisaliśmy TUTAJ.

Po prezentacji całej stawki i głosowaniu, ogłoszono finałową trójkę Dansk Melodi Grand Prix. Trafili do niej: Albin Fredy, Rasmussen, a także najmłodsza z uczestników – Anna Ritsmar. Dodatkową turę głosowania wygrał Rasmussen, który zwyciężył DMGP 2018 i będzie reprezentował Danię podczas Eurowizji.

Rasmussen, to tak naprawdę 32-letni Jonas Flodager Rasmussen. Mężczyzna jest głównym wokalistą w zespole Hair Metal Heröes. Grupa działa dość długo, albowiem muzykę rockową wykonują oni już od 1980 roku. Zwycięzca Dansk Melodi Grand Prix 2018 brał także udział w musicalach takich jak na przykład ”West Side Story””Les Misérables”.

Jego zwycięzka propozycja – ”Higher Ground” – została napisana przez Niclasa Arna i Karla Euréna, który w przeciągu kilku lat napisał kilkanaście piosenek do Szwedzkich preselekcji Melodifestivalen.  Drugi z kompozytorów – Niclas – ma nieco doświadczenia, bowiem jest kompozytorem piosenki ”Your Lies” Rebekki Thornbech, która w DMGP 2014 zajęła trzecie miejsce.

Tegoroczna edycja DMGP odbyła się w mieście Aalborg – w północnej części tego Skandynawskiego państwa. Na scenie zaprezentowało się dziesięciu uczestników, z czego tylko jeden z nich zaśpiewał w swoim ojczystym języku. Gościem specjalnym show była zwyciężczyni 59. Konkurs Piosenki Eurowizji – Conchita Wurst, która w barwach Austrii zwyciężyła konkurs z podniosłą balladą ”Rise Like a Phoenix”, którą także wykonała podczas preselekcji.

Zwycięzca został wybrany poprzez głosy jury, a także widzów w popularnym podziale głosów 50/50, a całe show po raz drugi prowadzi damsko-męski duet: Annette Heick oraz Johannes Nymark – członek grupy Lighthouse X, która z utworem ”Soldiers Of Love” reprezentowała Danię w 2016 roku w Sztokholmie.

(źródło: DR; esctoday.com) 

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Share

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *