Próba finalistów i ceremonia otwarcia.

Dzisiaj (17.05.) odbyła się pierwsza próba finalistów (BIG5, gospodarz i gość specjalny). W kwestii BIG5, którego pewny udział w finale jest wciąż kontrowersyjny, mogę tylko pochwalić Ann Sophie. Myślę, że sprostała zadaniu i dobrze zaśpiewała swój utwór. Oto fragment jej występu:

Pozostali z BIG5 – Electro Velvet, Lisa Angel, Il Volo oraz Edurne nie sprostali wg mnie zadaniu. Ale mają jeszcze trochę czasu do soboty. Jednak na pewno te piosenki nie wyróżniają się “wysokim poziomem”, aby mieć zapewniony udział w finale. No ale są to najwięksi płatnicy EBU, więc to im się “należy”. A szkoda, bo czasem niepotrzebnie zajmują komuś miejsce w finale. Można by było przecież tak to zorganizować, że tylko gospodarz jest w finale, a reszta państw (łącznie z BIG5) trafia do półfinałów, i do finału wchodzi 12 lub 13 krajów z każdego półfinału…ale niestety nie mamy na to wpływu.

W kwestii gospodarzy mogę powiedzieć, że wokal jest ok, ale szkoda, że nie chcą sobie pozwolić na show. Australia też nieźle się prezentuje 🙂 Spójrzcie sami 😉 :

 

Oprócz tego, dzisiaj odbyła się ceremonia otwarcia Konkursu Eurowizji. Bardzo ładne widowisko, kto nie widział, zachęcam do obejrzenia (Polka pojawia się w ok. 35. minucie) 🙂 :

A już jutro (18.05.) dwie próby uczestników pierwszego półfinału. A potem już to, na co czekamy! Pierwszy koncert 19 maja! 🙂

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *