Jak zakończył się 4 półfinał w Rumunii?

Wczoraj wieczorem odbył się 4 półfinał Selectia Nationala 2018- preselekcji w Rumunii. Co ciekawe, koncert rozgrywał się 90 metrów pod ziemią w mieście Turda.

Trójkę kolejnych finalistów wybrał panel jurorski, w jego skład weszli Marian Ionescu, Ilinca Bacila, Nicu Patoi, Liliana Stefan, i Viorel Gavrila. Interesującym faktem jest, iż wybrani wszyscy wybrani finaliści uczestniczyli w lokalnej wersji show The Voice of Romania, chociaż w różnych edycjach.

Kolejni finaliści preselekcji w Rumunii:

Claudia AndasThe One

TiriDesert de sentimente 

FeliBuna de Iubit

Podczas półfinału nie zabrakło również występów gości specjalnych. Widownia miała okazję usłyszeć zespół Ad Libitum Voices oraz reprezentantkę Rumunii z roku 2009- Elenę. Wokalistka oczywiście wykonała swój eurowizyjny hit The Balkan Girls ale także inne utwory jak Amar Tu Vida,  Ecou, Soarele meu, Vocea ta, and Midnight Sun. Polscy fani Eurowizji mogą kojarzyć wokalistkę z przeboju Mamma mia (He’s italiano), który nagrała razem z Glancem. Piosenka dosyć dobrze radziła sobie w stacjach radiowych takich jak Eska czy RMF FM.

Kolejny, ostatni już półfinał odbędzie się w najbliższą niedzielę w mieście Sighisoara. Wielki finał zaplanowano na 25 lutego, gdzie w stolicy Rumunii, Bukareszcie zmierzy się 15 uczestników w walce o bilet na Eurowizję 2018 do Lizbony. Jeżeli nie mogliście oglądać półfinału, a chcielibyście nadrobić zaległości zamieszczamy poniżej link do retransmisji na portalu Youtube.

Która z trzech piosenek podoba Ci się najbardziej?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: wiwiblogs)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *