Dzisiaj poznamy reprezentanta Izraela! Kto zaśpiewa na Eurowizji?

Już dzisiaj poznamy nowego reprezentanta Izraela! Kto będzie mógł pokazać się na Eurowizji? Dowiemy się tego po finale show The Next Star for Eurovision (HaKokhav HaBa L’Eurovizion). Zwycięzca programu w maju pojedzie do stolicy Portugalii stanąć na eurowizyjnej scenie, wraz z innymi artystami z całej Europy.

Dzisiejszy odcinek będzie złożony z dwóch części. W pierwszej, po występie czterech finalistów widownia przyzna im punkty w procentach. Jurorzy później mogą zmienić wyniki procentowe dodając swoje, wzmacniając pozycję finalisty, albo nie dodając żadnych punktów. Dwoje artystów z największą ilością punktów bezpośrednio awansuje do ścisłego finału. Jeden artysta zostanie ocalony przez jury i dzięki ich decyzji znajdzie się w wielkim finale. W ostatniej fazie, trójka ścisłych finalistów zostanie wybrana wyłącznie poprzez głosowanie telewidzów.

Uczestnicy The Next Star, którzy mają szansę wystąpić na Eurowizji:

  • Chen Aharoni
  • Netta Barzilai
  • Riki Ben Ari
  • Jonathan Merugi

Nadawcy IPBC oraz Keshet we współpracy z Tedy Productions są odpowiedzialni za przygotowanie dzisiejszego show. Pomimo tego, że IPBC nie posiada jeszcze pełnego członkostwa w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), została jej udzielona zgoda na udział w eurowizyjnych wydarzeniach. Telewizja wybiera reprezentanta po raz pierwszy. Program poprowadzą Assi Azar oraz  Rotem Sela. W skład panelu jurorskiego wejdą tradycyjnie: piosenkarz i producent Assaf Amdursky, duet piosenkarzy popu Static & Ben-El Tavori, piosenkarka i pianistka Keren Peles oraz piosenkarz, reprezentant Izraela na Eurowizji 2010- Harel Skaat.

Finał preselekcji Izraela odbędzie się dzisiaj. Start o godzinie 20:00. Transmisja będzie dostępna tutaj.

Format The Next Star jest używany do wyboru izraelskiego reprezentanta od 2015 roku. Od tamtego czasu piosenki Izraela zawsze znajdowały się w wielkim finale Konkursu Piosenki Eurowizji. Dzięki temu, w 2015 roku Izrael po 4 latach awansował pierwszy raz do finału, co więcej znalazł się pierwszy raz w TOP 10 Konkursu od 2005 roku. Ostatnim reprezentantem Izraela jest Imri Ziv, który w Kijowie zaprezentował piosenkę I Feel Alive, dzięki czemu znalazł się na 23 miejscu w finale.

(źródło: esctoday)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *