Izrael: HaKokhav HaBa 2018 zwycięża – Netta Barzilai!

Po trzech miesiącach ciężkich zmagań i rywalizacji naszedł czas na wielki finał izraelskich preselekcji, które wyłoniły reprezentanta na 63. Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Program The Next Star cieszy się ogromną popularnością, dzięki temu formatowi od 2015 roku Izrael gości co roku, w finale ESC zajmując miejsca w TOP10. Specjalna procedura programu, wyłania utalentowanych artystów, którzy dzięki show osiągają ogromny sukces na scenie muzycznej, a wyjazd na Eurowizję jest potężną szansą na rozgłos w całej Europie. Od początku prowadzącymi są Assi Azar oraz  Rotem Sela. Jurorami oceniającymi młodych wykonawców są, piosenkarz i producent Assaf Amdursky, duet piosenkarzy popu Static & Ben-El Tavori, piosenkarka i pianistka Keren Peles oraz piosenkarz, reprezentant Izraela na Eurowizji 2010- Harel Skaat. Finał rozpoczął się wspólnym występem wszystkich finalistów, którzy brawurowo wykonali m.in zwycięski utwór Szwecji z 2012 roku, “Euphoria”. Nowy reprezentant został wybrany po dosyć długiej procedurze, która podzielona była na dwie części. W pierwszej czwórka finalistów została oceniona procentowo przez publiczność w tzw. duelach, jurorzy później mogli zmienić wyniki procentowe dodając swoje, wzmacniając pozycję finalisty, albo nie dodając żadnych punktów. Pary w jakich wystąpili:

  1. Chen Aharoni  oraz  Jonathan Mergui
  2. Netta Barzilai  oraz  Riki Ben-Ari

Dwoje artystów z największą ilością punktów bezpośrednio awansowała do ścisłego finału byli to:

Riki Ben-Ari

Jonathan Mergui

 

Jeden artysta został ocalony przez jury i dzięki ich decyzji znalazł się w drugim etapie wielkiego finału, mowa o Netta Barzilai.

 

Niestety z programem na tym etapie pożegnał się Chen Aharoni.

 

W ostatniej fazie, trójka ścisłych finalistów została poddana ocenie widzów oraz jurorów w proporcji 50:50. W jury znaleźli się również byli reprezentanci Izraela Hovi Star, Imri Ziv. Każdy z jurorów nada finalistom punkty w skali 8, 10 bądź 12 na jednego ich zdaniem najlepszego wykonawcy. Uczestnicy wykonali kultowe przeboje m.in Bonnie Tyler –  “Total Eclipse of the Heart”, jak również nowoczesne mixy PSY – “Gangnam Style”  z Kesha – “Tik-Tok” Interpretacje zachwyciły nie tylko jurorów jak również publiczność, która na tym etapie miała również decydujący głos, mogła oddać go poprzez specjalną aplikację na swoich smartfonach.
Podczas narady jurorów, czas uświetnił występ Static & Ben-El Tavori z piosenką – “Namaste”.

 

Po głosowaniu jurorów na prowadzenie wyszła Netta Barzilai, otrzymując 104 punkty. Stawka finalistów przedstawiała się następująco: 

W oczekiwaniu na głosy widzów z aplikacji, show urozmaicił reprezentant Izraela w 2015 roku Nadav Guedj. Nastepnie ujawniono głosowanie widzów które przyznało 125Riki Ben-Ari, 205 puntków przyznano Jonathan Mergui a maksymalna ilośc puntków 210 otrzymała  Netta Barzilai dzięki temu stała się tegoroczną zwyciężczynią The Next Star HaKokhav HaBa 2018 i już w maju zobaczymy ją na eurowizyjnej scenie w Lizbonie. Piosenka jaką wykona w Portugali, jeszcze jest na etapie poszukiwań.
Jak Wam się podoba ten wybór? Jesteście zadowoleni?

 

źródło: http://www.isramedia.net/

 

 

Share

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *