Eurovision with love czyli miłość na Eurowizji!

Nie od dziś wiadomo, że muzyka jest językiem miłości. Ta może być romantyczna, namiętna, bolesna. Również wśród piosenek na Eurowizji temat miłości jest dosyć powszechny i to pod każdą postacią! W końcu jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Eurowizji jest serce w logo konkursu, które ma symbolizować jednoczenie się ludzi podczas Eurowizji. Z okazji dnia zakochanych zapraszamy was na przegląd najbardziej rozpoznawalnych utworów o miłości.  

Zanim jeszcze zaczniemy, przypomnijmy sobie fragment Eurowizji z ubiegłego roku. Pomimo, że wydarzył się stosunkowo niedawno, może się przerodzić w prawdziwy symbol miłości na Eurowizji. Mowa tutaj o niezwykłych oświadczynach. Na Eurowizji w Kijowie narzeczony reprezentantki Macedonii- Jany Burceski, postanowił pochwalić się swoim uczuciem przed całym światem (dosłownie!). Oczywiście propozycja została przyjęta. Para pobrała się pod koniec 2017 roku, oraz są świeżo upieczonymi rodzicami! 

Warto też przypomnieć momenty, podczas których uczestnicy niejednokrotnie obdarowywali się pocałunkami na scenie. Do najbardziej popularnych należy ten, z występu Finlandii z roku 2013, kiedy wokalistka Krista Siegfrids pocałowała swoją koleżankę z zespołu na scenie. Finka przyznała później, że decyzja na taki gest sceniczny była swojego rodzaju manifestem. Piosenkarka sprzeciwiła się w ten sposób zakazowi zawierania małżeństw homoseksualnych w Finlandii.  

Znalezione obrazy dla zapytania krista kiss

Do historii przeszły też pocałunki, których świadkami byliśmy podczas występu Litwy w 2015 roku. Piosenka nagle została przerwana, a artyści wykonali tzw. Kiss break! Na scenie pojawiły się  3 całujące pary, w tym dwie jednopłciowe.  

Znalezione obrazy dla zapytania lithuania kiss eurovision

Ale jak to w życiu bywa miłość bywa okrutna, a my doczekaliśmy się pocałunku, który został nazwany w mediach “creepy kiss”.  Wydarzyło się to podczas zeszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, konkretnie zaraz po występie Rumunii w wielkim finale. Alex, zapewne poniesiony emocjami chciał podziękować swojej pięknej towarzyszce za występ całując ją. Niestety piosenkarka zaskoczona ruchem kolegi nie wyglądała na zadowoloną i próbowała zrobić wszystko, by uniknąć zbliżenia z wokalistą. W efekcie Alexowi udało się zaledwie dotknąć kącików jej ust a Ilinica została przez niego zgnieciona.  

Znalezione obrazy dla zapytania romania kiss

Czego fani Eurowizji mogą słuchać w Walentynki? Spieszymy Wam z pomocą. Poniżej przedstawiamy “TOPLISTĘ” 5 przepełnionych miłością piosenek z Eurowizji! 

Svetlana Loboda – Be My Valentine 

Piosenka, której nie może zabraknąć w taki dzień! Utwór w którym wokalistka wręcz prosi aby osoba do której została skierowana piosenka została jej Walentynką. I rzeczywiście, Svetlana rozkochała w sobie Europę. W 2009 podczas Eurowizji w Moskwie zdobyła 12 miejsce. Piosenka szczególnie dla par preferujących namiętną miłość. Występ mówi wszystko! 

LenaSatellite 

Zwycięski utwór z Oslo, z Eurowizji 2010, opowiada o wręcz miłości obsesyjnej. Lena śpiewa o poświęceniu dla ukocchanego, z frustracją przez niezauważenie. Jest “jak satelita, która krąży wokół niego”. Utwór szczególnie dla osób zmagających się z nieodzwajemnioną miłością! Pamietajcie, w tym dniu nie jesteście sami- Lena jest z wami! 

Sofi Marinova – Love Unlimited 

Bułgarska piosenka z 2012 roku. Do finału zabrakło jej zaledwie jednego punktu. Sofi ubrana na biało, sama na scenie śpiewała o miłości bez granic, a w refrenie pojawiło się “kocham cię” w kilku różnych językach. Piosenkarka stara się udowodnić, że miłość nie ma limitów i jest dla każdego. Miłość nie zna biednych i bogatych.  

Poli Genova– If love was a crime 

Poli w 2016 wróciła na Eurowizję dzięki czemu Bułgaria odrodziła się na Konkursie. Wykonała energiczną piosenkę, mówiącą o tym, że miłość jest w stanie przetrwać wszystko,a  dzięki miłości jesteśmy niezniszczalni. Podczas jej występu na Eurowizji prowadzący Mans Zelmerlow i Petra Mede zwrócili uwagę na problem poruszany w tej piosence, w wielu miejscach “miłość wciąż jest przestępstwem” 

Johnny Logan – Hold Me Now 

Teraz czas na odrobinę klasyki. Artysta, który dwukrotnie zwyciężył Eurowizję, Jonny Logan w swojej piosence opowiada z pewnością o trudnej miłości i tęsknocie towarzyszącej uczuciu. Pomimo rozłąki, miłość zawsze przetrwa. Utwór z gatunku tych romantyczno-nostalgicznych.  

Dodatkowo, musimy wspomnieć o piosence, przygotowanej przez Szwedów z okazji organizacji Eurowizji 2016. “Love love peace peace” – utwór idealny, czyli taki, który jest przeznaczony na zwycięstwo w Konkursie. Piosenka zyskała taką popularność po Eurowizji, że doczekała się wersji mp3!

A wy jakie macie typy piosenek na ten dzień miłości?

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *