Co w tym tygodniu? Kolejny wielki tydzień!

Przed nami bardzo napięty okres, jeśli chodzi o preselekcje. Czeka na nas aż 8 finałów narodowych, oprócz tego 3 państwa będą kontynuowały swoje show.
eurovision-national_logo
Mołdawia
O Melodie Pentru Europa

Mołdawskie preselekcjie w tym roku są bardzo burzliwe, do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy uzbiera się odpowiednia liczba zgłoszeń by przeprowadzić finał narodowy. Na szczęście zgłoszeń było tyle, że telewizja mołdawska przeprowadzi również dwa półfinały. Odbędą się one 23.02 (wtorek) oraz 25.02(czwartek). Finał show już w sobotę 27.03.
Logo-Unser-Lied-für-Stockholm-430x246

Niemcy
Unser Song Fur Stockholm

Nasz sąsiad, podobnie jak Mołdawia, przeszedł w tym roku burzliwy czas.Po Ann-Sophie, która nie zdobyła żadnego punktu w finale w Austrii, Xavier Naidoo, który wycofał się z konkursu po wcześniejszym ogłoszeniu go jako reprezentanta Niemiec wybranym wewnętrznie… Niemcy ogłosili preselekcje. Odbędą się one 25.02(czwartek).
Wśród  stawki znajdziemy polski smaczek – Laura Pinski. Wśród faworytów wymienia sie również chór Georgian czy Ellę Endlich.
IMG_2675-600x338
Wielka Brytania
You Decide

Po paśmie porażek wyspiarze organizują preselekcje. Wielkie zapowiedzi, profesjonalne jury, oraz pomoc OGAE miały pomóc wybrać piosenkę na miarę triumfu. Niestety wybrane piosenki są raczej lekkie i do wielkiego przełomu nie dojdzie. Wśród faworytów wymienia się Biancę, Karla Williama Lunda czy duet Joe & Jake. Finał odbędzię się 27.02 (sobota)
UMK
Finlandia

UMK

Finowie zaskoczyli w tym roku poziomem preselekcji! W finale, który odbędzie się już 27.02(sobota) wystąpi 9 artystów wybranych w ćwierćfinałach. Wsród największych faworytów jest Saara Alto, Mikael Saari czy duet Annica Milan oraz Kimmo Blom.

ADal2016_Hungary
Węgry

A Dal

Jedne z najlepszych tegorocznych preselekcji dobiegają końca! W finałowym starciu zmierzy się ósemka artystów a do grona faworytów zalicza się Freddie’go, formację Kallay Saunders Band czy Petruskę . Finał możemy obejrzeć już w sobotę .

FzeTc8taFb1a-tHtxagFGwr0NBlPY3bUgz7Ea5emvUbg
Norwegia

Norsk Melodi Grand Prix

Jedne z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej oglądanych preselekcji eurowizyjnych powracają. W towarzystwie orkiestry o reprezentowanie Norwegii powalczą m.in Agnete czy Suite 16.

EMA-Slovenia-720x340
Słowenia

EMA

Maraaya postawiła wysoko poprzeczkę, czy nowy reprezentant wybrany przez format EMA pobije ich rezultat? Ze stawki największe poparcie fanów ma Zan Sercic, Nusa Derenda czy Anja Bas.

melodifestivalen2016
Szwecja

Melodifestivalen

Ostatni półfinał w Szwecji! Ostatnie dwa pewne miejsca oraz ostatnie dwa w rundzie dogrywkowej! Faworytką odcinka (jak i całego show) jest Molly Sanden z utworem Youniverse, który niedawno wywołał mały skandal, gdy wyciekł do sieci przed wyznaczonym czasem. O drugie miejsce powalczą m.in Patentoz czy ulubienice widzów Dolly Style. Tym razem w rolę współprowadzącej wcieli się Sarah Finner Dawn, która wspomoże Ginę Dirawi.

lithuania_2016-620x330
Litwa

Eurovizjos

Maraton na Litwie nie ma końca, po dwóch miesiącach w stawce dalej jest 10 artystów… W tym odcinku po raz pierwszy zmierzą się grupy “z piosenką” i “bez piosenki”. Faworytami dalej są Ruta , Aiste oraz Donny Montell.

supernova-20151
Łotwa
Supernova

Ostatni odcinek preselekcji na Łotwie… A faworyt tylko jeden ! Aminata ma szanse powrócić na ESC, tym razem jako kompozytorka, ponieważ Justs z Heartbeat jej autorstwa jest faworytem do zwycięstwa! Jego rywalami będą m.in Marta Ritova czy Catalepsia. Oglądamy już w niedzielę 28.02.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *