Trzeci półfinał Melodifestivalen już za nami!

To już kolejna odsłona słynnego Melodifestivalen! Tym razem pora na trzeci już półfinał, który oczywiście poprowadził niezawodny David Lindgren! Redakcja INFE POLAND tradycyjnie przyjrzała się już uczestnikom, ale czy nasze przewidywania rzeczywiście były słuszne? Sprawdźcie, co się działo na scenie i jak prezentowali się artyści!

Martin Almgren –  A bitter lullaby

Jak już wcześniej mówiłam, piosenka podoba mi się. Nie jest to może porywający występ, bardzo spokojny. Trzeba przyznać, że wokalnie jest bardzo dobrze. Utwór bardzo mnie uspokaja, a ja naprawdę często się denerwuje. Być może znalazłam piosenkę na ukojenie. – Paulina P.

Bardzo dobry porządny występ, do tego wokalnie nie ma się czego przyczepić. Sceneria zminimalizowana przez co można było się skupić w większości na piosence. – Paulina Ś.

Barbi Escobar – Stark

Również porządny występ. Co ciekawe także utrzymany w czerwonej kolorystyce połączonej z różem. Wokalnie wydaje się w porządku. Bez fajerwerków, ale naprawdę z klasą. – Paulina P.

Bardzo dobry występ, choć jak na Szwedów może się wydawać ubogi, ale za to piosenka wszystko nadrabia. Mimo, że wokalistka stała na środku sceny, jak słup soli to jednak wyszło to całkiem przyjemne. – Paulina Ś.

Moncho – Cuba Libre

Wakacyjny utwór, klimat dosyć przyjemny. Na scenie kolorowo, wokół tancerki. Jednak w porówaniu z poprzednimi występami jest to bardzo średnie. – Paulina P.

Początkowe kręcenie tylną częścią ciało miało chyba zachęcić widza (No żeby jeszcze było czym), lecz był tu odwrotny skótek. Piosenka przeciętna i to chyba całe podsumowanie. – Paulina Ś.

Jessica Andersson – Party voice

Piosenka bardzo, ale to bardzo przeciętna. Nigdy nie byłam fanką tej wokalistki i nie sądzę, żeby miało się to zmienić. Dla mnie jest to pop dobry na lata 2000-2003. Wokalnie również to nie powala. Na scenie również typowo. Spokojne tło i wokół tancerki. Bardzo szwedzko, ale chyba nie na te czasy. – Paulina P.

Disco ponad wszystko. Bardzo kobiecy występ, bardzo szwedzki: światła, cekinki (w stylu wieś śpiewa, wieś tańczy), tancerze, a w tym wypadku tancerki i nieskomplikowana choreografia. Mimo wszystko podobało mi się, choć piosenka nie najwyższych lotów i bardzo wtórna. – Paulina Ś.

Kalle Moraeus & Orsa Spelmän – Min dröm

Pan Rudi Schuberth w szwedzkich preselekcjach, tego się nie spodziewałam. Piosenką zatrzymał się na latach 80. Zresztą konceptem całego występu także. Chwali się, że po szwedzku przynajmniej śpiewał. – Paulina Ś.

No cóż…totalnie lata 80. I rzeczywiście, jak koleżance również przypomina mi się Rudi Schuberth, którego w dzieciństwie uwielbiałam słuchać. Plusem jest język szwedzki, ale występ nie na te czasy, chociaż podziwiam panów. – Paulina P.

Dotter – Cry

Dotter była moją faworytką przed półfinałem i nadal nią jest. Występ chyba nabardziej minimalny, jaki można mieć w Melodifestivalen, ale utwór nadrabia wszystko. Czerń dodaje tylko klimatu. – Paulina P.

To była istna perfekcja. Dopracowane w najmniejszym szczególe. Występ bardzo prosty, choć praca kamer i gra świateł nadawały tylko jeszcze większego pazura. No i Dotter wokalnie WOW i to “wyginam śmiało ciało”, co było bardzo czasem sensualne, a czasem przypominała nawet sceny z Greya i Anę Steele, niby nieśmiała, a jednak charakterek ma. – Paulina Ś.

Mendez – Everyday

To jest chyba rozczarowyjący występ. Przewidywalne, typowe show raczej nikogo nie ździwiło. Jednak…wokalnie był to chyba najsłabszy dziś występ. Nie jestem już pewna finału dla Mendeza, ale zobaczymy. – Paulina P.

Enrique Iglesias i Luis Fonsi w jednym. W porządku całkiem ciekawe, ale czegos brakuje. – Paulina Ś.

Tak wyglądały występy naszymi oczami, a jak zadecydowała Szwecja? Oto wyniki!

DO FINAŁU: Martin Almgren, Jessica Andersson

ANDRA: Moncho, Mendez

Jak oceniacie wyniki? Wielu zaskoczyło tak wczesne odpadnięcie Dotter. Co prawda nie jest ona typowo szwedzka, ale wielu mówi, że jej nie doceniono. Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *