Ukraina Vidbir 2018 – rezultat II półfinału.

Dzisiejszego wieczoru odbył się II półfinał, Vidbir 2018. Dziewięciu wykonawców rywalizowało o kolejne trzy miejsca w narodowym finale, który odbędzie się już za tydzień. Tym samym poznamy kolejnego reprezentanta Ukrainy! W jury zasiadła zwyciężczyni Eurowizji w 2016 roku, JamalaAndriyj Danyłko znany nam bardziej jako Verka Serduchka oraz producent, muzyk Eugene Filatow oraz widzów w stosunku głosów 50/50. Program transmitowany z Pałacu Kultury w Kijowie. Prowadzącym program był Serhij Prytula znany z zeszłorocznego show.

Lista uczestników:

 1. Ingret – Save my planet
 2. Melovin – Under the ladder
 3. Julinova – Hto ya?
 4. Tayanna – Lelya
 5. Kadnay – Beat of the universe
 6. Yurcash – Stop killing love
 7. Mountain Breeze – I see you
 8. Illaria – Syla
 9. Dilemma – Na party

Awansowali do finału:

 1. Kadnay – Beat of the universe
 2. Tayanna – Lelya
 3. Melovin – Under the ladder

Stawka finałowa wygląda następująco:

Laud – Waiting

 

Vilna – Forest song

 

The Erised – Heroes

 

Kadnay – Beat of the universe

 

Tayanna – Lelya

 

Melovin – Under the ladder

Za tydzień wielki finał, którego transmisja będzie dostępna na YouTube. Macie swojego faworyta? Jak sądzicie kto ma największe szanse na reprezentowanie naszego sąsiada podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie?

 

źródło: esctoday.com,

Share

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *