“Margaret ze Szwecji a ja z Polski? To byłoby coś!” Wywiad z Lukasem Meijerem, uczestnikiem Krajowych Eliminacji 2018

Zapraszamy do przeczytania wywiadu, przeprowadzonego z wokalistą Lukasem Meijerem, który wraz z producentem muzycznym Gromee, zgłosił się do tegorocznych Krajowych Eliminacji z utworem Light Me Up.

WYWIAD Z LUKASEM MEIJEREM

Bartłomiej Chodyna: Moje pierwsze pytanie- Kim jest Lukas?

Lukas Meijer: Urodziłem się w małej miejscowości w Szwecji. W młodości, większość mojego czasu poświęciłem grze w hokeja, ale z czasem zaczęło się pojawiać u mnie zainteresowanie muzyką, pochłaniając mnie całkowicie. Kiedy założyliśmy zespół No Sleep For Lucy, poczułem, że muzyka jest dla mnie najważniejszą rzeczą w życiu. Później rozpocząłem współpracę z wieloma utalentowanymi osobami z branży muzycznej.

Dlaczego wybrałeś muzykę?

Nie do końca wiem, co masz na myśli mówiąc “wybrałeś”. Muzyka zawsze była ważną częścią mojego życia. Śpiewam od małego, ona jest ze mną wszędzie. Muzyka to moja natura!

Opowiesz nam o swoim doświadczeniu muzycznym?

Większość mojego życia muzycznego związane jest z autorskim zespołem No Sleep For Lucy. To właśnie w nim rozwijałem mój styl śpiewania,  nauczyłem się pisania melodii i słów. Z No Sleep For Lucy mieliśmy zaszczyt pracować z wieloma rozpoznawalnymi osobami ze świata muzycznego: Stevie Aeillo (30 seconds to Mars) Tommy Henriksen (Alice Cooper, Hollywood Vampires) i z nominowanym do nagody Grammy Markiem Holmanem (Daughtry, Three Days Grace)– to tylko niektóre nazwiska, z jakimi współpracował mój zespół na przestrzeni lat.

Masz jakieś muzyczne inspiracje?

Moim ulubionym zespołem jest 30 Seconds to Mars. Kocham ich brzmienia i piosenki, które mają wpływ na to co tworzę.

Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?

Haha, bez wielu rzeczy! Ale jeżeli już muszę coś wymienić, to bez jedzenia (wiem, że jest potrzebne do przeżycia, ale ja kocham chodzić do restauracji). Jedzenie to jedna z większych pasji w moim życiu :)!

Co jest najważniejszą rzeczą w Twoim życiu?

Rodzina i przyjaciele.

Powiedz nam szczerze- lubisz Polskę?

Kocham Polskę, i mam świetne wspomnienia związane z tym krajem. Sądzę, że każdy powinien ją odwiedzić. To państwo z ogromną historią i pięknymi miastami gdzie jest wiele rzeczy do zwiedzenia. Przyjeżdżam tutaj przy każdej okazji, tak często jak mogę. Byłem już w Krakowie, Gdańsku, Sopocie, i Gdańsku, ale teraz pierwszy raz odwiedzę Warszawę dzięki udziałowi w Krajowych Eliminacjach.

Twoje największe marzenie?

Chcę podróżować po świecie i wykonywać moją muzykę. Chcę wyrażać siebie przez melodię, słowa utworów, i spełniać się na scenie. Chcę to robić ze swoim zespołem No Sleep for Lucy, ale także marzy mi się współpraca z artystami takimi jak Gromee. To bardzo wzbogaca moje życie i sprawia, że poznaje niesamowite osoby.

Znajdujesz złotą rybkę, która może spełnić Twoje jedno życzenie. O co ją prosisz?

Jeśli znajdę złotą rybkę, poprosze ją o zatrzymanie nienawiści. Mam jej dość!

Jakie masz hobby?

Obok muzyki, moją największą pasją jest fotografia. Kocham robić zdjęcia ludziom i chwytać chwile poprzez zdjęcia. Lubię również być wśród natury, z której czerpię wiele inspiracji.

Jak rozpoczęła się twoja współpraca z Gromee? On znalazł Ciebie, czy Ty jego?

Wszystko zaczęło się kiedy Mahan Moin przedstawiła mnie Gromee’mu. Zapytali mnie czy będę w stanie napisać piosenkę i zaśpiewać ją, pomyślałem, że to interesujące. Później ja, Gromee, Mahan Moin, Sara Chmiel i Christian Raab napisaliśmy Without You, i wyszło to całkiem nieźle.

Opowiesz nam o kulisach waszego zgłoszenia do Krajowych Eliminacji 2018? Kto chciał bardziej tego udziału? Ty czy Gromee? Kto kogo przekonywał?

Wszystko zaczęło się od kiedy opublikowaliśmy Without You. Pojawiło się wiele komentarzy, że Gromee powinien zgłosić się do Konkursu. Pomyśleliśmy, że będzie to fajne wyzwanie dla nas obu, i teraz jesteśmy w preselekcjach. Mam nadzieje, że Polska pokocha Light Me Up a my dostaniemy szansę reprezentowania kraju na Eurowizji. To byłoby niesamowite

O czym opowiada Light me up?

Jest to piosenka przepełniona emocjami związanymi z ciężkim czasem, ale także pokazująca, że każdy może zaleźć w sobie siłę do wyjścia z kłopotów. Zaczyna się bardzo intymnie, ale wraz z rozwojem piosenki po prostu chcesz się ruszyć, daje przysłowiowego kopa! Mam nadzieje, że ludzie to polubią i będą się utożsamiać z naszym utworem.

Śledzisz Konkurs Piosenki Eurowizji?

Oczywiście, zawsze się staram oglądać wielki finał. Tutaj w Szwecji preselekcje podzielone są na wiele półfinałów, więc nie zawsze znam każdy utwór. Eurowizja jest bardzo dużym wydarzeniem w moim kraju.

Wyobrażasz sobie sytuacje, w której Ty, jako Szwed reprezentujesz Polskę, a Margaret, Polka reprezentuje Szwecje? Co poczujesz w takiej sytuacji?

Haha to byłoby coś! Muzyka zaczęła stawać się uniwersalna, jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, ale tak właśnie wygląda przemysł muzyczny. Łatwo jest współpracować z ludźmi z całego świata, dzięki nowej technologii, a ja uważam to za bardzo pozytywną rzecz.

Słyszałeś już innych rywali w Krajowych Eliminacjach?

Słyszałem niektóre piosenki ze stawki, ale chyba nie wszystkie są już dostępne do posłuchania?? Ciężko mi zrozumieć polski, ale staram sobie tłumaczyć wszystko co mogę na komputerze, a przez to pewnie przegapiłem sporo utworów. Mimo to, myślę, że zapowiada się świetna konkurencja w tegorocznych Krajowych Eliminacjach.

Myślałeś kiedykolwiek nad zgłoszeniem do Melodifestivalen?

Chyba jeszcze się nad tym nie zastanawialem, ale jeśli byłaby taka możliwość, z chęcią podejmę się tego wyzwania!

Chcesz coś powiedzieć dla fanów Eurowizji?

Dzięki za wsparcie, jesteście niesamowici! To niewiarygodne, ile wsparcia i ciepłego przyjęcia od was otrzymałem ja i moje piosenki. Nie mogę się doczekać, kiedy spotkam was wszystkich!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *