Dziś wieczorem eurowizyjne emocje w Niemczech i Armenii! Czas na finał Unser Lied für Lissabon i drugi półfinał Depi Evratesil

Sezon preselekcyjny w pełni! Fani Eurowizji nie mogą narzekać na nudę! Już dzisiaj wieczorem odbędzie się drugi półfinał w  Armenii, gdzie kolejna dziesiątka przedstawi swoje eurowizyjne preselekcje. Z kolei kolejne państwo tak zwanej Wielkiej Piątki- Niemcy, wybierze swojego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018.

Armenia- Drugi półfinał Depi Evratesil

Wieczorem poznamy już wszystkich finalistów konkursu preselekcyjnego w Armenii- Depi Evratesil. Kolejna dziesiątka uczestników zmierzy się o przepustkę do kolejnego etapu. Miejsc w ostatecznej fazie show zostało już tylko pięć. Podobnie jak pierwszy półfinał, dzisiejszy poprowadzi Gohar Gasparyan.

Uczestnicy drugiego półfinału:
  1. Maria’s Secret – Escape
  2. Arman Mesropyan – What you hide
  3. Kamil Show – Puerto Rico
  4. Suren Poghosyan – The voice
  5. AlternatiV Band – Stare at me
  6. Amaliya Margaryan – Waiting for the sun
  7. Tyom – Follow the ocean
  8. Sevak Khanaghyan – Qami
  9. Mariam – Fade
  10. Asmik Shiroyan – You & I

Show rozpocznie się o godzinie 19:15 czasu środkowoeuropejskiego. Transmisja będzie dostępna pod tym linkiem. Kto awansuje do finału? Wiemy jedno- po poniedziałkowym, zaskakującym braku awansu Tamar Kaprelian, faworyzowanej przez wielu fanów, wszystko może się zdarzyć.

Niemcy-finał Unser Lied für Lissabon

Swojego reprezentanta wybiorą dzisiaj nasi zachodni sąsiedzi- Niemcy. W koncercie preselekcyjnym weźmie udział sześciu artystów, ale bilet do Lizbony na Eurowizję 2018 jest tylko jeden. Show poprowadzą  Linda Zervakis i Elton. Wybór podejmą telewidzowie, stu fanów Eurowizji wybranych poprzez social media, wraz z międzynarodowym panelem jurorskim. W jego skład wejdzie dziewiętnastu członków związanych ze światem muzyki, a także byli reprezentanci różnych państw na Eurowizji: Margaret Berger z Norwegii, Tinkara Kovac ze Słowenii, Helga Möller z Islandii oraz Ruth Lorenzo z Hiszpanii. Polskim przedstawicielem będzie kompozytor Grzegorz Urban. Waga każdego panelu w głosowaniu wynosi 33%. Gościem specjalnym podczas show będzie Mike Singer– młody osiemnastoletni wokalista, który ma swoje eurowizyjne powiązania. Był uczestnikiem Voice of Kids w zwycięskiej drużynie Leny Meyer-Landrut.

Uczestnicy Unser Lied für Lissabon

Ivy Quainoo – House on fire

Michael Schulte – You Let Me Walk Alone

Natia Todua – My Own Way

Ryk – You and I

voXXclub – I mog Di so

Xavier Darcy – Jonah

Jonah Video Teaser

My new single "Jonah" is now available, and the official music video will be out tomorrow.Listen to it now: http://www.umgt.de/xavier-darcy

Gepostet von Xavier Darcy am Dienstag, 20. Februar 2018

Unser Lied für Lissabon odbędzie się dzisiaj wieczorem o godzinie 20:15. Transmisja będzie dostępna tutaj.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *