Michael Schulte zwycięża Unser lied für Lissabon! To on pojedzie na Eurowizję do Portugalii w barwach Niemiec!

 

Unser lied für Lissabon za nami! Niemcy  wybrały swojego reprezentanta na Eurowizję 2018, która już w maju odbędzie się w stolicy Portugalii, Lizbonie. Decyzją telewidzów, 100 osobowego panelu jurorskiego fanów, oraz 19 osobowego panelu jurorów międzynarodowych szansę na międzynarodowy sukces otrzymał Michael Schulte z utworem You Let Me Walk Alone

Unser lied für Lissabon- przebieg show

Jako pierwsza wystąpiła Natia Todua z utworem My own way. Wokalistka wyszła ubrana w biały kostium. Na  środku sceny stała sama, natomiast jej chórzystki były ustawione na uboczu. Kolorystycznie, światła były w odcieniach pomarańczy i fioletu. Fryzura trochę podobna do tej, którą miała Rona Nishillu z Albanii w 2012 roku. Piosenka bardzo “musicalowa” zaśpiewana poprawnie, aczkolwiek nie obyło się bez drobnych potknięć wokalnych.

Jako kolejny wystąpił Ryk z utworem You and I. Rozpoczął swój występ przy pianinie, również ubrany w biel. Na pianinie wstępowała tancerka. Scena w stonowanych kolorach, przeważał granat. Na jej uboczu grał kwartet smyczkowy. Ryk po występie otrzymał spory aplauz publiczności. A był powód- wykonanie bez zastrzeżeń.

Jako trzeci wystąpił zespół  voxxclub z utworem I mog so. Na scenie już od samego początku dzialo się bardzo dużo. Panowie rozpoczęli występ na podestach, gdzie otaczały ich efektywne kolory. Kiedy z nich zeszli nie zabrakło podskoków i tańców.  Oświetlenie sceny było bardzo dynamiczne. Wydawać by się mogło, że piosenkarze nie skupiają sie za bardzo na wokalu, ale patrząc na to, co się działo na scenie chyba nie było to dla nich najważniejsze…

Kolejny na scenie wystąpi Xavier Dracy z utworem Jonah.  Wokalista już od samego początku zaczął śpiewać mocnym, rockowym głosem. Xavier na scenie był sam, ale skupiał swoją uwagę efektywnym tańcem i specyficznymi ruchami z gitarą. Występ bardzo energiczny, po zaśpiewaniu otrzymał owacje na stojąco. Scena w ciepłych kolorach.

Piątą uczestniczką była Ivy Quainoo- House of fire. Wokalistka wystąpiła w czarnym kostiumie. Scena podczas jej piosenki przyjmowała kolory czerwieni i granatu. Występ był bardzo subtelny i intymny. Mogliśmy zobaczyć rzeczywiście “dom w ogniu” skontruowany na scenie. Wokalnie Ivy wypadła bez zarzutów.

Ostatni na scenie pojawił się Michael Schulte z utworem You Let Me Walk Alone. Wokalista wyszedł ubrany skromnie- w czarny t-shirt i jeansy. Na ekranie za artystą pojawiały się różne ilustracje i zdjęcia. Ogólnie na scenie nie bło fajerwerek , w kulmiacyjnym momencie ekran zamienił się w gwieździste niebo. Widać było, że Michael podszedł do wykonania swojej piosenki bardzo emocjonalnie.

Po występach wszystkich kandydatów, zakwalifikowanych do Unser lied für Lissabon, gospodarze show otworzyli głosowanie telewidzów. Podczas oczekiwania pojawił się dyrektor wykonawczy Konkurs Piosenki Eurowizji- Jon Ola Sand.  Skomentował pomoc międzynarodowego jury w procesie wyboru- bardzo spodobało mu się takie rozwiązanie. Potem przyszedł czas na występ nastoletniego piosenkarza- Mika Singera, który szkolił się w drużynie Leny w niemieckiej edycji The Voice of Kids. Wspomniane zostało także zwycięstwo Salvadora Sobrala z Kijowa, oraz przytoczono sytuację związaną ze stanem zdrowia portugalskiego wokalisty.  Zaprezentowano także skróty niektórych wybranych piosenek do tegorocznej Eurowizji: Szwajcarię, Albanię, Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię i Czechy.

Unser lied für Lissabon- wyniki

Głosowanie, jak już zapowiadaliśmy wcześniej, zostało podzielone na trzy części. W każdej przyznawano od 5 do 12 punktów. Wyniki międzynarodowego panelu jurorskiego podała reprezentantka Norwegii z 2013 roku- Margaret Berger, natomiast wyniki głosowania telewidzów przedstawił Jon Ola Sand.

PANEL FANÓW EUROWIZJI

 • 12- Michael Schulte
 • 10- Ryk
 • 8- Xavier Dracy
 • 7- Ivy Quainoo
 • 6-voxxclub
 • 5- Natia Todua

MIĘDZYNARODOWE

 • 12- Michael Schulte
 • 10- Xavier Dracy
 • 8- Ryk
 • 7- Ivy Quainoo
 • 6- Natia Todua
 • 5-voxxclub

TELEVOTING

 • 12- Michael Schulte
 • 10- voxxclub
 • 8- Ivy Quainoo
 • 7- Xavier Dracy
 • 6- Natia Todua
 • 5-Ryk

 

Ostatecznie klasyfikacja przedstawia się nastepująco

 1. Michael Schulte– 36 punktów
 2. Xavier Dracy- 25 puntów
 3. Ryk– 23 punktów
 4. Ivy Quianoo– 22 punkty
 5. voxxclub– 21 punktów
 6. Natia Todua– 15 punktów

Zwycięzca otrzymał najwyższe noty ze wszystkich podmiotów uprawnionych do głosowania.

Na ile punktów w skali 1-10 ocenisz piosenkę Michaela Schulte?

View Results

Loading ... Loading ...
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *