Ostatnie półfinałowe starcie w Melodifestivalen za nami!

Zdjęcie użytkownika SVT Melodifestivalen.

Ostatnie starcie w Melodifestivalen za nami Kto przeszedł dalej, kto dostał drugą szansę?

Uczestnicy czwartego półfinału:

  1. Emmi Christensson – Icarus
  2. Elias Abbas – Mitt paradis
  3. Felicia Olsson – Break That Chain
  4. Rolandz – Fuldans
  5. Olivia Eliasson – Never Learn
  6. Felix Sandman – Every Single Day
  7. Mariette – For You

Emmi Christensson – Icarus

Jak już mówiłam, piosenka jest bardzo podniosła. Oczywiście wokalnie jest bardzo dobrze, ale nie czuję w tym żadnych emocji. Dużo dymu, ale utwór nie wzbudza we mnie chęci słuchania go drugi raz.
Paulina P.

Stawkę otworzyła Emmi i nie wiem dokładnie co mam myśleć o tej piosence. Niby fajna, ale jednak brakuje jej tego czegoś, tego efektu WOW dzięki której byłaby bardziej zapamiętywalna. Ballada mieszana, niby nowoczesna a zarazem takie wtstawki lat 2000. A na końcu to już po całości Malena 2.0 (z tym, że Malena była fajna 😉 )
Paulina Ś.

Elias Abbas – Mitt paradis

Widzę, że kolejne wakacyjne rytmy. Sam utwór jest bardzo przyjemny, ale trochę ginie w stawe. Jednak do tańca na domówce polecam.
Paulina P.

Eliaz ewidentnie nie potrafi śpiewać nawet muzyka go nie zagłuszyła. Wakacyjne rytmy, to już nam kolejny uczestnik serwuje wcześniej byli m.in. Margaret czy Mendez. Nie, nie i jeszcze raz nie.
Paulina Ś.

Felicia Olsson – Break That Chain

Dosyć typowa radiówka. Dym, świecący kostium. Nic nowego zupełnie. Powiedziałabym, że jest to bardzo szwedzkie.
Paulina P.

Zwrotki naprawdę bardzo fajne i obiecujące z kolei refren niszczy. Radiówka przyjemna, ale jej dużo bardzo dużo do sukcesu brakuje. Zaskakuje mnie to, że zajęła ostatnie miejsce – byli gorsi.
Paulina Ś.

Rolandz – Fuldans

Ten występ pozostawię bez jakiegokolwiek komentarza, co świadczy o jego poziomie.
Paulina P.

Na miejscu tych producentów muzycznych w życiu bym się nie przyznawała, że to moje dzieło. To jest gorsze niż nasze polskie disco-polo. A starszy mężczyzna kręcący tylnią częścią ciała i udającego, że potrafi tańczyć jive’a. Cekinki biły po oczach – bolało.
Paulina Ś.

Olivia Eliasson – Never Learn

Kolejna radiówka, bardzo szwedzka zresztą. Występ porządny, wokalnie nie najgorszej. Jak narazie to chyba jeden z lepszych występów.
Paulina P.

Z wyglądu i  wokalu taka polska Jula. Oprócz uśmiechu tej wokalistki nie pamiętam nic, bo wokal słaby i to jeszcze jak. Nawet tancerze wiedzieli, że kicha bo wszystko było tak niespójne. Muzyka bardzo mi się podobała, jak jestem w sklepie odzieżowym w przymierzalni zawsze taka leci.
Paulina Ś.

Felix Sandman – Every Single Day

Nie jest to zły występ porównując poprzednie. Również wszystko na typową szwedzką modłę. Choć utwór nawet nawet mi się podoba.
Paulina P.

Pierwszy dobry wokal wieczoru, Marek Mostowiak się postarał, szkoda, że z piosenką już nie jest tak dobrze. Ballada tak mdła i nijaka, że brak słów – choć jak na ten półfinał to i tak ujdzie w tłoku.
Paulina Ś.

Mariette – For You

Nie ma żadnych wątpliwości, kto jest gwiazdą wieczoru. Najbardziej profesjonalny występ i zdecydowanie piosenka. Choć, jak dla mnie dwie poprzednie były lepsze to i tak For You tutaj króluje
Paulina P.

Mariette zaprezentowała się jako ostatnio i jako jedyna ratuje ten masakryczny poziom – widać kto tu się zna na rzeczy. Piosenka dobra, wręcz bardzo, ale minimalnie czegoś mi w niej brakuje – nie ma tego efektu co w dwóch poprzednich jej piosenkach z Melfestu jednak i tak jest dobrze 😀 . Denerwowały mnie jedynie te rapowe wstawki (mam na myśli gesty) przy For You, For You
Paulina Ś.

 

W pierwszej rundzie odpadły Emmi Christensson (6 miejsce) oraz Felicia Olsson (7 miejsce), w drugiej rundzie odpadł Elias Abbas (5 miejsce). Z kolei  do Andry Olivia Eliasson oraz Felix Sandman a do finału dostli się Mariette oraz Rolandz. 

 

źródło SVT

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *