Litwa: Wyniki I półfinału Eurovizijos Atranka!

Zakończył się właśnie pierwszy półfinał “Eurovizijos dainų konkurso nacionalinė atranka”, litewskich preselecji które wyłonią reprezentanta  podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W miniony poniedziałek 19.02 nadawca LRT zadecydował o przyznaniu dzikich kart dwóm astystą, którzy odpadli na wcześniejszych etapach selekcji. W głosowaniu internetowym zwyciężyły Greta Zazza oraz Ruta Loopi to one powróciły do walki o dalszy awans. W dzisiejszym show, brała zatem udział siódemka wykonawców:

  1. Gabrielius Vagelis – The Distant
  2. GeraiGerai & Silvija Pankūnaitė – More Than You Know
  3. Kotryna Juodzevičiūtė – That Girl
  4. The Roop – Yes I Do
  5. Godo – Fire Fountain
  6. Greta Zazza – Broken Shadows
  7. Jurgis Brūzga – 4Love

W wyniku głosowania widzów oraz profesionalnego jury w stosunku 50:50, trójka z powyższych półfinalistów awansowała do finału, są to:

Jurgis Brūzga – 4Love

The Roop – Yes I Do

Kotryna Juodzevičiūtė – That Girl

Poniżej jak przedstawiało się szczegółowo głosowanie:
Jury: 

Publiczność:

 

Przypominamy że wielki Finał Litewskich preslekcji odbędzie się 11 marca, już wtedy poznamy kolejnego reprezentanta naszych sąsiadów podczas Konkursu Eurowizji w Lizbonie.
Macie swojego faworyta? Kto z Was śledzi każdy odcinek Eurovizijos Atranka? 🙂 

 

źródło: lrt.lt, esctoday.com 

Share

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *