Litwa: Wyniki I półfinału Eurovizijos Atranka!

Zakończył się właśnie pierwszy półfinał “Eurovizijos dainų konkurso nacionalinė atranka”, litewskich preselecji które wyłonią reprezentanta  podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W miniony poniedziałek 19.02 nadawca LRT zadecydował o przyznaniu dzikich kart dwóm astystą, którzy odpadli na wcześniejszych etapach selekcji. W głosowaniu internetowym zwyciężyły Greta Zazza oraz Ruta Loopi to one powróciły do walki o dalszy awans. W dzisiejszym show, brała zatem udział siódemka wykonawców:

  1. Gabrielius Vagelis – The Distant
  2. GeraiGerai & Silvija Pankūnaitė – More Than You Know
  3. Kotryna Juodzevičiūtė – That Girl
  4. The Roop – Yes I Do
  5. Godo – Fire Fountain
  6. Greta Zazza – Broken Shadows
  7. Jurgis Brūzga – 4Love

W wyniku głosowania widzów oraz profesionalnego jury w stosunku 50:50, trójka z powyższych półfinalistów awansowała do finału, są to:

Jurgis Brūzga – 4Love

The Roop – Yes I Do

Kotryna Juodzevičiūtė – That Girl

Poniżej jak przedstawiało się szczegółowo głosowanie:
Jury: 

Publiczność:

 

Przypominamy że wielki Finał Litewskich preslekcji odbędzie się 11 marca, już wtedy poznamy kolejnego reprezentanta naszych sąsiadów podczas Konkursu Eurowizji w Lizbonie.
Macie swojego faworyta? Kto z Was śledzi każdy odcinek Eurovizijos Atranka? 🙂 

 

źródło: lrt.lt, esctoday.com 

Share

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *