Melovin zwycięża Vidbir! To on pojedzie w barwach Ukrainy na Eurowizję 2018!

Ukraina zdecydowała! Preselekcje Vidbir 2018 zakończyły się przed chwilą. Zgodnie z werdyktem, do Lizbony na Eurowizję 2018 w barwach Ukrainy pojedzie Melovin z utworem Under the Ladder. Na scenie pokonał pięciu pozostałych pretendentów chętnych do reprezentowania swojego kraju. Tegoroczne preselekcje ukraińskie składały się z trzech koncertów- dwóch półfinałów i dzisiejszego programu finałowego.

Przebieg show Vidbir 2018

Show poprowadził Serhiy Prytula, a podczas programu usłyszeliśmy sześć piosenek. Zwycięzcę wybrali jurorzy oraz widzowie. Ci pierwsi, jako swoją faworytkę wskazali Tayannę, a wygranego całych preselekcji na drugim miejscu. Tayanna dostała tylko cztery punkty od widzów. W związku z tym pełna nota, czyli sześć punktów, które powędrowały do Melovina, zapewniły mu zwycięstwo i tytuł reprezentanta Ukrainy. W skład panelu jurorskiego weszli Andriy Danilko, lepiej znany fanom Eurowizji jako Verka Serduchka, który zdobył 2 miejsce na Eurowizji 2007; Jamala, zwyciężczyni Eurowizji 2016 oraz Eugene Filatov.

Wyniki JURY+ TELEWIDZOWIE

Melovin – Under the ladder        5 + 6 = 11
Tayanna – Lelya                            6 + 4 = 10
Kadnay – Beat of the universe    3 + 5 = 8
Laud – Waiting                              4 + 2 = 6
Vilna – Forest song                        1 + 3 = 4
The Erised – Heroes                      2 + 1 = 3

Melovin- kim jest reprezentant Ukrainy na Eurowizji 2018?

Melovin urodził się 11 kwietnia 1997 roku w Odessie. Właściwie nazywa się Kostyantyn Mykolayovych Bocharo, a jego pseudonim to połączenie dnia Haloween z nazwiskiem projektanta mody Alexandra McQueena. Jest zwycięzcą 6 edycji ukraińskiego X Factora z 2015 roku. W finale zaśpiewał w duecie z Jamalą jej utwór Zaplutalas. Do tej pory wydał jedną EPkę zatutowaną Face to Face. Premiera odbyła się w 2017 roku. Wokalista próbował już swoich sił w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 z utworem Wonder. Zajął wtedy przedostatnie miejsce u jurorów, natomiast pierwsze miejsce u widzów, co pozwoliło znaleźć się na trzecim miejscu.

Melovin zaśpiewa swój utwór Under the Ladder w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2018, a więc będzie rywalizować z polskim reprezentantem o finał Konkursu. Ukraina do tej pory dwukrotnie zwyciężyła Eurowizję. Stało się to w 2004 roku za sprawą piosenki Wild Dances, wykonanej przez Ruslanę, oraz w 2016 dzięki Jamali i jej utworowi 1944.

Na ile punktów w skali 1-10 ocenisz piosenkę Melovina?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: esctoday, wikipedia)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *