Supernova zakończona! Laura Rizzotto reprezentantką Łotwy w Portugalii!

Zakończyły się proces selekcyjny na Łotwie – Supernova 2018! Na eurowizyjnej scenie w Lizbonie wystąpi Laura Rizzotto wraz ze swoją propozycją ”Funny Girl”!

O reprezentowanie Łotwy w 63. Konkursie Eurowizji podczas preselekcji Supernova walczyli:

  • Sudden Lights – ”Just Fine”
  • Ritvars – ”Who’s Counting?”
  • MADARA – ”Esamība”
  • Liene Greifane – ”Walk the Talk”
  • Laurie Valter – ”Lovers Bliss”
  • Edgar Kreilly – ”Younger Days”
  • Laura Rizzotto – ”Funny Girl”
  • Markus Riva – ”This Time”

Łotewskie selekcje rozpoczęły się już na początku lutego. W ramach narodowego formatu preselekcji zorganizowano trzy półfinały, a z każdego z nich do finału trafiały jedynie dwie piosenki. Wyjątek stanowił jednak drugi półfinał, gdzie doszło do problemów z głosowaniem publiczności i po kilku dniach od jego zakończenia ogłoszono, że do stawki finałowej dołączy jeszcze jeszcze Markus Riva. Telewizja LTV postanowiła także przyznać jedną dziką kartę dla jedno z uczestników, którzy odpadli z programu. Zdecydowano się na przywrócenie grupy Sudden Lights.

Głosami jury, a także widzów preselekcje Supernova zwyciężyła Laura Rizzotto z utworem ”Funny Girl”. Autorką tekstu i muzyki jest sma wokalistka. Laura pochodzi z Brazylii – Rio de Janeiro. Już jako młoda nastolatka, bo w wieku 15 lat, podpisała kontakt z Universal Music Brazil i wydała debiutancki album ”Made In Rio”, który został wydany w 2011 roku.

(źródło: esctoday.com; fot.: todateen.com.br; elitemuzik.net)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *