Zespół The Humans zaśpiewa Goodbye w Lizbonie w barwach Rumunii!

Po wielotygodniowych zmaganiach, wreszcie dowiedzieliśmy się kto pojedzie w barwach Rumunii na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. W sobotni wieczór widzowie do Portugalii wysłali zespół The Humans z utworem Goodbye.

Przebieg show

Tegoroczne preselekcje Selectia Nationala 2018 podzielone zostały na pięć odcinków półfinałowych oraz finał. Koncerty odbywały się w różnych miastach rumuńskich, co było sposobem na świętowanie stulecia niepodległości kraju. W niedzielny wieczór kandydaci przybyli do Sali Polivalentă, dokładnie tam, gdzie odbyła się w 2006 roku Eurowizja dla Dzieci. Pięć poprzedzających finał show wyselekcjonowało stawkę 15 artystów, którzy walczyli o bilet do Lizbony. Lista startowa wyglądała następująco:

 1. Rafael & Friends – “We Are One”
 2. TIRI“Desert de sentimente”
 3. Claudia Andas“The One”
 4. Echoes“Mirror”
 5. Dora Gaitanovici – “Fara tine”
 6. Eduard Santha – “Me som romales”
 7. VYROS“La la la”
 8. Feli – “Royalty (Buna de iubit)”
 9. Teodora Dinu“Fly”
 10. M I H A I – “Heaven”
 11. Xandra – “Try”
 12. Jukebox feat. Bella Santiago“Auzi cum bate”
 13. Alexia & Matei – “Walking on Water”
 14. Erminio Sinni & Tiziana Camelin – “All the Love Away”
 15. The Humans “Goodbye”

Podczas wielkiego finału Selectia Nationala nie zabrakło również atrakcji związanych z gościnnymi występami. Koncert otworzył Cezar Otau, który zaprezentował swoją interpretację zwycięskiego utworu z ubiegłorocznej Eurowizji- Amar Pelos Dois Salvadora Sobrala. Nowy singiel Nu acum zaprezentowała Ilinca, która przez ostatnie sześć tygodni zasiadała przy stole jurorskim, a w zeszłym roku reprezentowała Rumunię na Eurowizji w Kijowie. Jurorka zaskarbiła sobie niesamowitą sympatię ze względu na różne nietypowe zachowania podczas programów na żywo. Na Twitterze portalu Wiwibloggs znajdujemy poniższe “Twarze Ilincy

Tak jak zawiadomiliśmy w sobotę, na finał Selectia Nationala udała się grupa DoReDos– świeżo upieczeni reprezentanci Mołdawii. Trio wykonało swoją piosenkę My Lucky Day.

Kim są The Humans?

Zespół The Humans jest stosunkowo młodą grupą muzyczną- powstali w 2017 roku. Zwycięstwo w tegorocznych preselekcjach Rumunii to zarazem ich pierwszy większy występ oraz wielki sukces. Wokalistka Cristina Caramarcu w 2012 roku uczestniczyła w lokalnej edycji The Voice. W 2016 współpracowała z grupą Junkebox, ale nie udało im się awansować do finału. Zespół ponowie spróbował swoich sił teraz, tym razem współpracując z Bellą Santiago.

Na ile punktów oceniasz piosenkę zespołu The Humans?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: wiwibloggs)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *