Kto do Lizbony: Maja Hyży- Błysk (Skin)

Kolejną bohaterką naszego cyku Kto do Lizbony jest wokalistka Maja Hyży. W tym roku piosenkarka postanowiła zgłosić swoją propozycję Błysk (Skin). Początkowo, poznaliśmy tylko anglojęzyczną wersję utworu, więc wszyscy uważali, że tylko Saszan i Future Folk wystartują z polskojęzycznymi utworami. Jak się później okazało, Skin nosi również tytuł Błysk- i został opublikowany w całości w rodzimym języku. Kto jeszcze weźmie udział w Krajowych Eliminacjach możecie przeczytać tutaj. Sprawdźmy kim jest Maja.

Maja Hyży- Kim jest wokalistka?

Maja Hyży, kiedyś Krygier urodziła się 3 grudnia 1989 roku w Kołobrzegu. Muzyka towarzyszy jej w życiu od dzieciństwa. Miłością do niej zarazili ją dziadek oraz babcia- którzy występowali jako chórzyści, ale nie tylko. Dziadek Mai jest również solistą a babcia otrzymała propozycję wstąpienia do Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Niestety musiała odmówić z powodów finansowych. To sprawiło, że bardzo kibicowała swojej wnuczce na drodze do spełnienia marzeń. Jako dziecko brała udział w rozmaitych konkursach wokalnych- krajowych jak i międzynarodowych, zdobywając liczne wyróżnienia, m.in. I miejsce i nagrodę Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dziecięcej w Trzebiatowie, II miejsce na Festiwalu Poezji Śpiewanej w Ińsku oraz III miejsce i nagrodę Grand Prix na Festiwalu Piosenki Angielskiej. Pomimo licznych przeprowadzek- do Poznania, gdzie studiowała i mieszkała razem z mężem czy do Warszawy gdzie mieszka obecnie- Maja realizuje swoje pragnienia o występowaniu w świetle reflektorów i nagrywaniu płyt. Jest mamą bliźniaków. Aby pogodzić opiekę nad dziećmi i karierę muzyczną, planuje każdy dzień z najmniejszymi detalami. Dzieci dają jej siłę do tworzenia muzyki, z kolei Maja wraca do domu z pozytywną energią wydobytą z dźwięków, dzięki temu, jak mówi idealnie udaje jej się połączyć dwa swoje najważniejsze światy. Do jej muzycznych inspiracji należą:  Alicia Keys, John Legend, Erykah Badu, Natalia Przybysz, Marysia Sadowska, Years & Years, Banks i Jessie Ware. Obecnie jej partnerem życiowym jest Mateusz Wesołowski.

Rozpęd w karierze muzycznej

Prawdziwy przełom w jej karierze przyniósł Mai udział w trzeciej edycji programu X Factor. Uczestniczyła tam razem ze swoim mężem Grzegorzem Hyży. Trafiła do drużyny “młodszych” pod opiekę Kuby Wojewódzkiego. Razem ze swoim trenerem dotarła aż do półfinału show, a w decydującym pojedynku o finał przegrała rywalizację ze Grzegorzem.

Pomimo czwartego miejsca w talent-show w kwietniu 2014 roku podpisała kontrakt fonograficzny z QL CITY, w październiku 2014 opublikowała singiel KAWA. Dwa lata po X-Factorze ukazała się jej debiutancka płyta, dokładnie 24 marca 2015 roku. Album nosi tytuł W Chmurach.

W 2015 roku wzięła udział w Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu. Maja wystąpiła w konkursie Super Premier z utworem Będę Kochać. Niestety nie udało jej się zdobyć nagrody. Teraz wokalistka powraca po trzech latach przerwy na scenie muzycznej i próbuje swoich sił w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Piosenkarka opisuje swoją propozycję jako “lekkość i spontaniczność”, które jej zdaniem są bardzo pomocne w codziennym życiu i w miłości. Przestrzega także przed tym, że wszystko szybko mija jak tytułowy błysk. Za tekst do utworu odpowiada Małgorzata Uścisłowska, czyli Lanberry. Muzykę skomponowali Małgorzata Uściłowska, Jakub Krupski, Krzysztof Morange, Michał Głuszczuk i  Piotr Siejka. Czy razem z piosenką Błysk (Skin) pojedzie do Lizbony jako reprezentantka Polski? O tym dowiemy się już w sobotę.

Sprawdźmy, co nasza redakcja sądzi o jej piosence

Bartek

Śledzę Maję od samego początku, od jej występu w X-Factorze. Pamiętam jak na jednym z pierwszych wystąpień live zachwyciła mnie swoją interpretacją piosenki Lany Del Rey. Wtedy już wiedziałem, że ta wokalistka będzie miała świetną muzykę. I nie myliłem się. Błysk to ciekawa, nowoczesna piosenka, która wpada bardzo szybko do ucha. Maja jest jedną z moich faworytek tych preselekcji. Nie zdziwię się, jeżeli uda jej się pojechać do Lizbony. Dzięki tej propozycji poziom KE bardzo wzrósł 🙂

Ocena: 10/10

Paulina Ś. 

Maja Hyży mnie zaskoczyła pozytywnie. Może sama piosenka to wyżyny artystyczne nie są i mogłoby być znacznie lepiej to jednak jest to całkiem dobra propozycja. Mimo, że melodia jest nieco mdła i prosta, bez jakiegoś mocnego punktu kulminacyjnego to jednak jest przyjemną dobrą radiówką.

Ocena: 8/10

Tomasz

Chwytliwa melodia, i to dość mocno, jednak jak tytułowy “Błysk” – na chwilę. Stacje radiowe pograją ten utwór przez jakiś czas a potem przepadnie bez śladu. Tekst taki średni – ot lekki bez jakiegoś głębszego znaczenia. Aczkolwiek bardzo miło się słucha tego utworu.

Ocena 7/10

Arek

Błysk jest dość fajną radiówką, kiedy mi się nudzi, to lubię ją sobie włączyć i posłuchać, lecz nie sądzę, że zwojowałaby tym Eurowizję.

Ocena: 7/10

Paulina P.

Maja Hyży: Spodziewałam się więcej. Jest to typowa radiówka, ale gorszego gatunku. Piosenka na średnim poziomie, doo tego słuchanie jej trochę męczy. Jednak jest to w miarę nowoczesna propozycja.

Ocena: 3/10

Na ile punktów w skali 1-10 oceniasz piosenkę Błysk (Skin)

View Results

Loading ... Loading ...
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *