Melodifestivalen 2018 (Andra Chansen), czyli trochę statystyk i ocen

Zdjęcie użytkownika SVT Melodifestivalen.

Już jutro przed nami ostatnie starcie w walce o finał Melodifestivalen. Kto zwycięży starcie w parach i pojawi się w finale? Oto kilka statystyk i opinie redakcji INFE Poland.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Według bukmacherów największe szanse na zwycięstwo mają Margaret, Felix, Renaida i Mendez. Statystyki od ogłoszenia par w Andrze praktycznie się nie zmieniły, czy okażą się realne? Tego dowiemy się już jutro, a przed nami oceny naszej redakcji.

Margaret “In My Cabana” (PÓŁFINAŁ 2) vs. Moncho “Cuba Libre” (PÓŁFINAŁ 3)

Paulina P. Tu już zdecydowanie wolę naszą Margaret. Cuba Libre to dużo gorsza piosenka od In my Cabana. Taka tania, bardzo tania podróbka Despacito. Obiektywnie stwierdzam, że z tego duetu powinna awansować Margaret.

Paulina Ś. Tu zwycięzca jest tylko jeden, a w zasadzie jedna zwyciężczyni Margaret. Nie jestem jej fanką, a za jej utworem nie przepadam to jednak jest on o niebo lepszy niż Moncho i do tej pory zastanawia mnie jakim cudem znalazł się w Andrze. Obstawiam, że in my Cabana jest w tym duecie znacznie lepszą piosenką i od razu zaznaczam, nie przemawia we mnie żaden patriotyzm.

 

Renaida “All the Feels” (PÓŁFINAŁ 1) vs. Olivia Eliasson “Never Learn” (PÓŁFINAŁ 4)

Paulina P. Tak żałowałam, że Renaida nie weszła prosto do finału! Piosenka Olivii jest bardzo przeciętna. Mam nadzieję, że pierwsza z wokalistek nie będzie miała problemów z awansem.

Paulina Ś. Renaida to jedna z moich faworytek do wygrania, nie wiem dlaczego dostała się tylko do Andry bo jej piosenka jest bardzo dobra o wokalu nie muszę wspominać (jeden z najlepszych w tym sezonie MF). Olivia to jest nieporozumienie. All the feels nie ma sobie równych.

 

 

Felix Sandman “Every Single Day” (PÓŁFINAŁ 4) vs. Mimi Werner “Songburning” (PÓŁFINAŁ 2)

Paulina P. Tu może być bardzo zacięta rywalizacja. Osobiście wolę piosenkę Mimi, ale nie zdziwi mnie wygrana Felixa w tej parze, choć sam jego utwór aż tak bardzo mi się nie podoba.

Paulina Ś. Kolejna moja faworytka MF. Uwielbiam Mimi i jej piosenkę i tak jak w przypadku Renaidy nie rozumiem dlaczego zaledwie Andra. Piosenka naprawdę ciekawa i inna, bo country to nieczęsto się zdarza w Szwecji, lecz z bólem serca muszę stwierdzić, że mdły i nijaki Felix ma większe szanse, a szkoda.

 

Sigrid Bernson “Patrick Swayze” (PÓŁFINAŁ 1) vs. Méndez “Everyday” (PÓŁFINAŁ 3)

Paulina P. Jak Sigrid w ogóle znalazła się w stawce, nie mam pojęcia. Nagranie bez muzyki pokazało totalny brak umiejętności wokalnych, a sam utwór jest naprawdę bardzo przeciętny. Mam nadzieję, że Mendez z lepszą piosenką wygra tą parę.

Paulina Ś.  Sigrid i jej tragiczny występ znalazł się w Andrze… Kiedyś czytałam artykuł o niej i opisywano ją jako nadzieję Szwecji, ciekawe czy nadal tak uważają. Nie ma tu co porównywać. Mendez musisz. Everyday jest przynajmniej jakieś, nie są wyżyny artystyczne, ale jednak całośiowo trzyma się to jakoś ciekawie z kolei Patrick Swayze to tani popik w którym po usłyszeniu raz nie zapamiętuje się nic (no chyba, że tragiczny wokal Bernson)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *