Elina Netsajeva wygrywa Eesti Laul 2018 i zostaje reprezentantką Estonii!

To były bardzo emocjonujące preselekcje! Ich zwyciężczynią (zgodnie z przewidywaniami) okazała się Elina Netsajeva. Do Lizbony jedzie z operowym utworem “La Forza“, który zdążył zdobyć już ogromną rzeszę zwolenników, jak i przeciwników.

fot.:http://www.ezma.ee

Świeżo upieczona reprezentantka Estonii urodziła się 10 listopada 1991 roku w Tallinnie, stolicy kraju. W tym samym mieście uczęszczała do Liceum Francuskiego, które skończyła w 2011 roku. Studiowała także w Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru (specjalnością Eliny był śpiew klasyczny), którą ukończyła w 2016 roku. W międzyczasie uczyła się też w Instytucie Sztuki na uniwersytecie w Tallinnie. Tam była w klasie śpiewu  Eda Zahharova.

Elina Netsajeva nie jest nowicjuszką. Uczestniczyła w konkursie ETV Young Musicians w programie telewizyjnym “Classics of the Year 2014″ i dotarła aż do finału.

W 2011 roku wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Głosowym dla Młodych Śpiewaków”, zdobyła trzecią nagrodę. W 2013 roku natomiast uczestniczyła w Konkursie Młodych Śpiewaków w kategorii “Pisanie piosenek”, zająła tam 1. miejsce i zdobyła nagrodę imienia G. Verdiego. Dzięki temu zapewniła sobie udział w pracowni operowej w Konserwatorium w Mediolanie.

Trzeba przyznać, że utwór operowy w Konkursie Piosenki Eurowizji to duże ryzyko. Przekonał się o tym w 2011 roku faworyt z Francji, czyli Amaury Vassili. Choć typowano go nawet do wygranej, zajął tylko 15 miejsce. A o czym opowiada utwór Eliny?  To historia miłości i przeznaczenia,a także wiecznego poszukiwania.  Warto wspomnieć, że piosenka jest wykonywana w języku włoskim.

Czy taki utwór pozwoli Estonii powrócić do finału? Przekonamy się w maju!

fot.: http://publik.delfi.ee

Share

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *