Już dziś Krajowe Eliminacje! Kto pojedzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2018?

Nadszedł dzień, na który czekają wszyscy polscy fani Eurowizji! Już dzisiaj o godzinie 21:30 w siedzibie TVP, odbędzie się koncert preselekcyjny- Krajowe Eliminacje 2018. Komisja zakwalifikowała dziesięć piosenek uprawnionych do udziału w show. Zwycięzca w maju pojedzie do Portugalii, aby reprezentować Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2018.

Krajowe Eliminacje 2018- szczegóły show

Koncert preselekcyjny zaplanowano na godzinę 21:30, a wydarzenie odbędzie się w gmachu głównym Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17. Tradycyjnie, selekcje poprowadzi wieloletni komentator Konkursu- Artur Orzech. W tym roku, podobnie jak podczas zeszłorocznych wyborów reprezentanta decyzję podejmą widzowie oraz jury. W skład panelu ekspertów wejdą : Maryla Rodowicz, Jan Borysewicz, Tabb, Stefano Terrazino i Kasia Moś. TVP przygotowała również niespodziankę dla wszystkich fanów Konkursu- w roli gości specjalnych wystąpią: Måns Zelmerlöw- laureat Konkursu Piosenki Eurowizji 2015 z Wiednia i prowadzący Eurowizji 2016 w Sztokholmie; zespół Blue Cafe– reprezentanci Polski podczas Eurowizji 2004 w Turcji; wystąpi także zeszłoroczna reprezentantka Polski Kasia Moś, która dzisiaj obchodzi swoje urodziny. Redakcja INFE Poland, pragnie w tym miejscu złożyć najszczersze życzenia naszej reprezentantce i sukcesów w dalszej karierze muzycznej!

Lista uczestników Krajowych Eliminacji

8 lutego na stronach TVP pojawiła się oficjalna informacja z uczestnikami tegorocznych preselekcji. Lista wywołała, jak zwykle szerokie dyskusje wśród fanów Konkursu, którzy do dzisiaj zastanawiają się, kto zwycięży wieczorem w siedzibie Telewizji Polskiej i pojedzie na Eurowizję w maju. Uczestnicy wystąpią w następującej kolejności:

  1. Pablosson – “Sunflower”
  2. Marta Gałuszewska – “Why don’t we go”
  3. Maja Hyży“Błysk (Skin)”
  4. Future Folk – “Krakowiacy i Górale”
  5. Isabell Otrebus – “Delirium”
  6. Gromee feat Lukas Meijer “Light me up”
  7. Happy Prince – “Don’t let go”
  8. Saszan – “Nie chcę Ciebie mniej”
  9. Ifi Ude “Love is stronger”
  10. Monika Urlik“Momentum”

Kto jest faworytem?

Tradycyjnie, na rozmaitych stronach w internecie prowadzone są typowania, kto powinien pojechać na Eurowizję z Polski. Od momentu ogłoszenia listy na naszej stronie uruchomiliśmy ankietę, w której zwycięzcą został Gromee. Piosenka Light me up zgromadziła 32% wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazła się Marta Gałuszewska i 21% głosów, natomiast na trzecim Isabell Otrebus z 16% głosów. Z ankiety przeprowadzonej na portalu POPHEART wynika, że największe szanse na zwycięstwo ma Saszan, która zdobyła tam pierwsze miejsce 878 głosów. Na drugim miejscu znalazła się Gromee z ilością 739 głosów, a trzecie miejsce zajęła Marta Gałuszewska zdobywając 463 głosy.  W ankiecie przeprowadzonej przez portal Radia Zet Gromee uzyskał ogromną przewagę. Light me up zdobyła 48% głosów. Na drugim miejscu  uplasowała się Marta Gałuszewska z 15% poparciem a podium w tym zestawieniu zamyka Saszan– 12% głosów. Jak sytuacja kształtuje się za granicą? Na jednym z największych portali eurowizyjnych w internecie wiwibloggs w specjalnej ankiecie zwycięża Gromee, który zgromadził 36% wszystkich głosów. Na drugim miejscu pojawiła się Ifi Ude– 23% a na trzecim Isabell Otrebus– 19,4%. Czytelnicy portalu oikotimes.com również wskazują na Gromee- 31,6%, Isabell Otrebus– 18,3%. Podium zamyka Happy Price, który zyskał 13,3 % głosów. Jak widać, w zasadzie wszystkie ankiety przewidują triumf piosenki Light me up, a pozostałe miejsca są ruchome. Czy wynik Krajowych Eliminacji potwierdzi przewidywania? A może ponownie doświadczymy sytuacji gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, jak to miało miejsce w roku 2016, kiedy fani głównie przewidywali zwycięstwo Margaret albo Edyty Górniak a ostatecznie na Eurowizję do Sztokholmu pojechał Michał Szpak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *