Nie tylko Polska! Co dzisiaj będzie się działo w Europie? Czy Margaret zachowa swoją szansę na Eurowizję?

Dzisiaj wieczorem nie tylko Polska zapewni nam eurowizyjne emocje. Oczywiście dla polskich fanów Eurowizji liczą się głównie Krajowe Eliminacje, ale rekordziści są w stanie oglądać parę koncertów na raz! Ponadto, nie tylko nasze preselekcje zapewnią nam krajowe emocje. O finał Melodifestivalen zmierzy się Margaret! Sprawdźmy co jeszcze nas czeka, a jeżeli chcecie przeczytać o szczegółach naszego wyboru to zapraszamy was tutaj.

San Marino- pierwszy raz wybierze reprezentanta na Eurowizję w otwartych preselekcjach!

San Marino wybierze dziś swojego reprezentanta na Eurowizję do Lizbony. W głosowaniu może wziąć udział każdy poprzez specjalną platformę online- klikając w link. Następnie głosy zostaną połączone z głosami televotingu a później z jurorskimi. Przy stole sędziowskim nastąpiły pewne zmiany. Alessandro Capicchioni– szef delegacji San Marino, zajmie miejsce za Zoe Straub i jej ojca Christiofa.

Lista startowa:

Transmisja rozpocznie się o godzinie 21:00 i będzie dostępna tutaj.

Islandia

Przyszedł dzień finału Islandzkich preselekcji Söngvakeppnin 2018. Wieczorem poznamy kolejnego reprezentanta tego kraju, którego celem będzie wyjście z półfinału, czego nie udało się dokonać od 2015 roku żadnemu reprezentantowi z wyspy. Show poprowadzą Ragnhildur Steinunn JónsdóttirJón Jónsson i Björg Magnúsdóttir. Konkurs uświetnią eurowizyjni wykonawcy z państw skandynawskich- reprezentantka Danii i zwyciężczyni Eurowizji 2013 Emmelie de Forest i zeszłoroczny reprezentant Szwecji- Robin Bengtsson. Wykonawca który zwycięży dzisiejszego wieczora, będzie zobligowany do wykonania swojej piosenki w języku w którym zaśpiewa ostatecznie swoją piosenkę podczas finału. Oprócz zaszczytu reprezentowania swojego kraju, zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 24 tys euro. Wynik zostanie ustalony jedynie poprzez głosowanie telewidzów.

Lista startowa:

 • Fókus – Battleline
 • Áttan – Here for you
 • Ari Ólafsson – Our choice
 • Heimilistónar – Kúst og fæjó
 • Aron Hannes – Gold digger
 • Dagur Sigurðsson – Í stormi

Show rozpocznie się o godzie 20:45 a transmisja będzie dostępna tutaj.

Finlandia- UMK jako show jednej aktorki!

Finlandia rozpoczęła bardzo wcześnie proces zbierania utworów do preselekcji UMK, jednak nadawca zaskoczył wiadomością o wyborze wewnętrznym wokalistki- decyzją telewizji do Portugalii pojedzie Saara Aalto. Sytuacja, gdzie tylko jeden artysta bierze udział w UMK zaistniała po raz pierwszy w historii.  O tym jaki utwór wykona zadecydują fińscy widzowie wraz z międzynarodowym jury. Do konkursu zostały dopuszczone trzy utwory. Show poprowadzą Krista Siegfrids i Mikko Silvennoinen. Saara wykona piosenki w następującej kolejności:

 • Monsters
 • Domino 
 • Queens

Finał UMK 2018 rozpocznie się o godzinie 18:00 a transmisja będzie dostępna tutaj.

Estonia

Po dwóch półfinałach Eesti Laul przychodzi czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Z każdego koncertu eliminacyjnego awansowało po 5 piosenek a wśród nich nie brakuje artystów, którzy mają już doświadczenie na scenie Eurowizji (Stig Rasta). Finał odbędzie się w stolicy Estonii- Talinie. Decyzję podejmą zarówno widzowie jak i jury w proporcji głosów 50/50. Koncert poprowadzą Ott Sepp i Meelis Kubo. O udział w Eurowizji 2018 walczyć będą:

 1. Karl-Kristjan & Karl Killing (ft. WATEVA) – “Young”
 2. Eliis Pärna ft. Gerli Padar “Sky”
 3. Nika – “Knock Knock”
 4. Sibyl Vane – “Thousand Words”
 5. Stig Rästa – “Home”
 6. Vajé“Laura (Walk With Me)”
 7. Elina Nechayeva“La forza“
 8. Frankie Animal – “(Can’t Keep Calling) Misty”
 9. Iiris & Agoh “Drop That Boogie”
 10. Evestus – “Welcome to my world”

Transmisja Eesti Laul 2018 rozpocznie się o godzinie  20:35 i będzie dostępna tutaj.

Szwecja- Margaret powalczy o finał Melodifestivalen

Wieczorem rozpocznie się walka o ostatnie miejsca w finale Melodifestivalen- konkursu, którego zadaniem jest wybranie następnego reprezentanta Szwecji na Eurowizję 2018. Wśród uczestników zobaczymy polską piosenkarkę Margaret. Uczestnicy Andra Chansen, otrzymali tzw. drugą szansę po tym jak zajęli 3 i 4 miejsca w swoich półfinałach, podczas koncertu ratunkowego zostali dobrani w pary. Z każdej pary awansuje jedna piosenka, zapełniając ostatecznie stawkę finałową. Rywalizacja odbędzie się w Kristianstad

Lista uczestników z podziałem na pary:

 1. Margaret – In my cabana VS Moncho – Cuba libre
 2. Renaida – All the feels VS Olivia Eliasson – Never learn
 3. Felix Sandman – Every single day VS Mimi Werner – Songburning
 4. Sigrid Bernson – Patrick Swayze VS Mendez – Everyday

Transmisja Andra Chansen rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie dostępna tutaj.

Litwa

Maraton litewski powoli dobiega końca. Już wieczorem odbędzie się drugi, ostatni półfinał preselekcji. W rywalizacji zmierzy się 7 piosenek, z czego trzy awansują do finału za tydzień. Tak jak w poprzednich odslonach, zwycięzcy rywalizacji zostaną wybrani poprzez telewidzów i jurorów.

Uczestnicy

 • Marija – This love
 • Twosome – Hello
 • Ieva Zasimauskaitė – When we’re old
 • Paula – 1 2 3
 • Saulės Kliošas – Įkvėpk ir nepaleisk (Man gaila)
 • Ruta Loop – Positive thoughts
 • Monika Marija – The truth

Transmisja rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie dostępna tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *