Litwa: Znamy finalistów Eurovizijos dainų konkurso nacionalinė atranka!

Po wielu tygodniach, w końcu poznaliśmy finalistów “Eurovizijos dainų konkurso nacionalinė atranka”, litewskich preselecji które już za tydzień 11 marca wyłonią reprezentanta podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Niecałe dwa tygodnie temu 19.02 nadawca LRT zadecydował o przyznaniu dzikich kart dwóm astystą, którzy odpadli na wcześniejszych etapach selekcji. W dzisiejszym show wzieła w związku z tym udział Ruta Loop, dopełniając stawkę.

Marija – This Love
Twosome – Hello
Ieva Zasimauskaitė – When We’re Old
Paula – 1 2 3
Saulės Kliošas – Įkvėpk ir Nepaleisk (Man gaila)
Ruta Loop – Positive Thoughts
Monika Marija – The Truth

W wyniku głosowania widzów oraz profesionalnego jury w stosunku 50:50, trójka z powyższych półfinalistów awansowała do finału, są to:

Ieva Zasimauskaitė – When we’re old

Monika Marija – The truth

Paula – 1 2 3

Cała stawka finalistów przedstawia się następująco:

  1. Jurgis Brūzga – 4Love
  2. Kotryna Juodzevičiūtė – That Girl
  3. The Roop – Yes, I Do
  4. Ieva Zasimauskaitė – When we’re old
  5. Monika Marija – The truth
  6. Paula – 1 2 3

Przypominamy że wielki Finał Litewskich preslekcji odbędzie się 11 marca, już wtedy poznamy kolejnego reprezentanta naszych sąsiadów podczas Konkursu Eurowizji w Lizbonie.
Macie swojego faworyta? Kto z Was śledzi każdy odcinek Eurovizijos Atranka?

 

źródło: własne , lrt.lt

Share

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *