MAMY REPREZENTANTA! DO LIZBONY NA EUROWIZJĘ JEDZIE GROMEE!

Wreszcie wszystko stało się jasne! Widzowie z Polski oraz jurorzy wybrali reprezentant na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, który już w maju ugości stolica Portugalii – Lizbona. Zgodnie z werdyktem, biało czerwone barwy odzieje GROMEE z piosenką Light me up.

Podczas preselekcji zobaczyliśmy dziesięciu pretendentów, chętnych do wyjazdu na Eurowizję. Każdy dał z siebie jak najwięcej. Oprócz stawki konkursowej wystąpili goście specjalni: Kasia Moś, Mans Zelmerlow oraz zespół Blue Cafe. Konkurs poprowadził Artur Orzech– absolwent iranistyki, wieloletni komentator Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce oraz prowadzący naszych preselekcji. Skład panelu jurorskiego zapełnili Maryla Rodowicz, Kasia Moś, Stefano Terrazino, Jan Borysewicz oraz Tabb. Koncert otworzył występ Mansa, zwycięzcy z Eurowizji w Wiedniu.  Wykonał akustyczną wersję swojej piosenki Heroes. Następnie Artur Orzech przedstawił zasady głosowania oraz jurorów. Zmianą w porównaniu do zeszłego roku jest możliwość głosowania tylko jeden raz z jednego numeru telefonu. Następnie zaczęli występować wszyscy uczestnicy  Głównymi bohaterami dzisiejszego show byli:

  1. Pablosson – “Sunflower”
  2. Marta Gałuszewska – “Why don’t we go”
  3. Maja Hyży – “Błysk (Skin)”
  4. Future Folk – “Krakowiacy i Górale”
  5. Isabell Otrebus – “Delirium”
  6. Gromee feat Lukas Meijer – “Light me up”
  7. Happy Prince – “Don’t let go”
  8. Saszan – “Nie chcę Ciebie mniej”
  9. Ifi Ude – “Love is stronger”
  10. Monika Urlik – “Momentum”

Po wszystkich występach konkursowych zobaczyliśmy ponownie gościa ze Szwecji- Mansa który wykonał swój utwór Happyland. Następnie czekała na nas przerwa, po której ponownie na scenę wkroczyli goście specjalni. Zespół Blue Cafe wykonał jeden ze swoich największych hitów- Buena.  Nie zabrakło również Kasi Moś– naszej ubiegłorocznej reprezentantki, która wykonała swoją piosenkę Flashlight w nieco zmienionej aranżacyjnie wersji. Po jej występie fani zgromadzeni w studio zaśpiewali jej Sto Lat z okazji jej urodzin.

Krajowe Eliminacje 2018- Wyniki

Sytuacja w tabeli po głosowaniu jurorów. Zaskoczeniem było zwycięstwo duetu Happy Prince. Nie da się jednak ukryć, że panowie dali jeden z lepszych wykonań tego wieczora.


A tak sytuacja kształtowała się po dodaniu wszystkich punktów

Podczas publikacji wyników nie zabrakło głosów zdziwienia ze strony fanów. Sensacją jest wygranie części jurorskiej przez Happy Prince, oraz ósme miejsce dla Isabell Otrebus.

https://www.youtube.com/watch?v=8kPPI2KIQo8

GROMEE Zwycięża polskie preselekcje i jedzie do Lizbony!

GROMEE– czyli Andrzej Gromala przygotował w tym roku utwór Light me up. To polski DJ, producent muzyczny, remikser, autor tekstów tworzy głównie muzykę klubową, a także malarz. Jest jednym z bardziej cenionych producentów na świecie, a dowodem na to są niezliczone projekty w których bieże czynny udział. Współpracował  m.in. z Andreas Moe, Anderz Wrethov, Terry B, Mahan Moin, Tommy Gun, Ali Tennant i Jayden Feldes. Występował także z artystami, takimi jak: Steve Aoki, Deorro, Nervo, czy R3hab. Do współpracy  GROMEE zaprosił Lukasa Meijera, który wystąpi jako wokalista podczas polskich trzech minut na Eurowizji. Lukas znany jest głównie w rodzinnej Szwecji jako wokalista i autor muzyki oraz tekstów rockowego zespołu No Sleep For Lucy. Do tej pory miał zaszczyt współpracować z wieloma utalentowanymi ludźmi z branży muzycznej, m.in.: Stevie Aiello z zespołu Thirty Seconds To MarsTommy Henriksen.

https://www.youtube.com/watch?v=0LEeptT0YkY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *