Islandia zadecydowała! Ari Ólafsson nadzieją na Eurowizji 2018!

Co za noc! W sobotni wieczór wiele państw przeprowadzało swoje eliminacje eurowizyjne. Jeden z wyborów dokonała Islandia. Decyzją widzów do Lizbony pojedzie Ari Ólafsson z piosenką Our Choice, aby wywalczyć pierwszy, od 4 lat finał dla swojego kraju.

Podczas wielkiego finału preselekcji Söngvakeppnin 2018 usłyszeliśmy 6 piosenek, które walczyły złoty bilet do Lizbony na Eurowizję. Konkurs poprowadzili Ragnhildur Steinunn JónsdóttirJón Jónsson i Björg Magnúsdóttir. Po wykonaniu zakwalifikowanych piosenek dwie z nich przeszły do superfinału. Na tym etapie decyzję podejmowali nie tylko widzowie, ale również międzynarodowy panel jurorski, w którego skład weszli: Svala, Robin Bengtsson, Emmelie de Forest, Halldór Eldjarn, Hulda G. Geirsdóttir, Aleksander Radic, Joana Levieva-Sawyer. Znaleźli się tam zwycięzca, Ari a także zdobywca drugiego miejsca Dagur Sigurðarson – Í stormi. Głosowanie w pierwszej rundzie przedstawiało się następująco:

  1. Dagur Sigurðarson – “Í stormi” (44,730)
  2. Ari Ólafsson – “Our Choice” (35,861)
  3. Heimilistónar – “Kúst og Fæjó” (31,802)
  4. Aron Hannes – “Gold digger” (30,938)
  5. FÓKUS – “Battleline” (25,950)
  6. ÁTTAN – “Here for you” (13,997)

Swoją obecnością show uhonorowali uczestnicy poprzednich edycji Eurowizji. Show otworzył reprezentant Szwecji z poprzedniego roku Robin Bengtsson, który wykonał swój utwór I can’t go on. Nie zabrakło także mieszkającej w Stanach Zjednoczonych Svali, która powróciła do swojej ojczyzny, aby przekazać tytuł reprezentanta kraju oraz wykonać jeszcze raz utwór Paper, niedoceniony podczas finałów Eurowizji w Kijowie. Na wyspę przyjechała także zwyciężczyni Eurowizji 2013- Emmelie de Forest. Wokalistka zaprezentowała swój najnowszy singiel Sanctuary.

Ari Ólafssson reprezentantem Islandii

Ari to 19-latek pochodzący z Reykiavyku. Zaprezentował się szerzej islandzkiej publiczności w roku 2015, kiedy wziął udział w lokalnej edycji The Voice. Co więcej, to drugi islandzki reprezentant z kolei, którego członek rodziny już wcześniej wystąpił w konkursie. W 1997 roku Islandię reprezentował Paul Oscar– wujek Ólafssona.

Na ile punktów oceniasz piosenkę Our Choice?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: wiwibloggs)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *