Azerbejdżan ma już piosenkę na Eurowizję 2018! Aisel publikuje X My Heart

Aisel, została wewnętrznie wybrana przez swojego nadawcę. Dzisiaj jest już jasne, że piosenkarka zaśpiewa utwór X My Heart podczas Eurowizji w Lizbonie, a premiera odbyła się dzisiaj. Zaraz po północy utwór ukazał się w serwisie Spotify.

Videoclip do utworu był nagrywany w stolicy Grecji- w Atenach. Za stworzenie utworu odpowiada duet szwedzko-grecki- Sandra Bjurman oraz  Dimitris Kontopoulos. Co ciekawe, oboje mają już na swoim koncie eurowizyjne zwycięstwa. Co prawda, utwór Your the only one Lazareva nie wygrał całego konkursu, ale zdobył największe poparcie widzów. Za niezwykle popularną piosenką Rosji stał właśnie Grek. Sandra natomiast stanowiła część zespołu, który stworzył piosenkę Running Scared– do tej pory jedynej zwycięskiej piosenki Azerbejdżanu, przywiezionej z Dusseldorfu w 2011 przez duet Ella i Nikki. Utwór X My Heart nagrano w Londynie, a za jego mixem stoi Ash Howes– pracujący dla One Direction, Dido, The Corrs, Ellie Goulding oraz wielu innych artystów.

Aisel została wybrana wewnętrznie przez telewizję Ictimai, jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Jest 11 reprezentantką w historii Azerbejdżanu. Wokalistka ma 29 lat a swoją karierę rozpoczęła już we wczesnym wieku dziecięcym. Gatunkiem muzycznym w którym odnajduje się najlepiej jest jazz. Występowała w wielu festiwalach poświęconych właśnie temu gatunkowi muzycznemu- Baku International Jazz Festival, Montreux Jazz Festival Caucasus Jazz Festival.

Na ile punktów oceniasz piosenkę X My Heart?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: esctoday)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *