Piosenka Belgii na Eurowizję wyciekła! Znamy stanowisko Sennek. Jak brzmi utwór A Matter of Time?

 

Znamy utwór, jaki będzie reprezentował Belgię na Konkursie Piosenki Eurowizji 2018. Początkowo premiera utworu Sennek A Matter of Time była zaplanowana na wtorek, jednak nastąpił nieoczekiwany obrót sprawy i dzisiejszej nocy piosenka ujrzała światło dzienne!

Sennek publikuje utwór wcześniej

Laura Groeseneken, która występuje pod pseudonimem Sennek była pierwszą wybraną artystką na Eurowizję 2018. Nadawca flamandzki, który odpowiadał za wybór reprezentanta do Lizbony  opublikował swoje plany już we wrześniu ubiegłego roku. Piosenkarka od tamtego czasu była bardzo podekscytowana wyjazdem na Eurowizję, a jej celem jest wygrać Grand Prix.

Sennek udzielała wielu wywiadów w czasie oczekiwania fanów Eurowizji na piosenkę. W jednym z nich postanowiła zdradzić parę szczegółów dotyczących swojej piosenki, zapewniała że będzie to tajemniczy utwór. Całość jej wypowiedzi możecie przeczytać tutaj. Teraz już wiemy że Laura dotrzymała słowa! Jest to piosenka zachowana w tajemniczym klimacie, a niektórzy dostrzegają w niej podobieństwo do ballady rodem z filmów o Jamesie Bondzie. Premiera miała odbyć się we wtorek o 6:00 w programie radiowym Petera van de Veire, jednak dzisiaj w nocy Matter of Time pojawiła się na Youtubie a nadawca został zmuszony do publikacji piosenki wcześniej. Piosenkę stworzyła sama wokalistka we współpracy z Alexem Callierem. Wkrótce ma się pojawić teledysk do utworu.

Piosenkę opublikowano w Rosji

W porannym programie Q Music Laura została zapytana o szczegóły sprawy, ze wcześniejszym wypłynięciem piosenki. Przyznała, że był to dla niej spory szok, kiedy utwór został upubliczniony w nocy z niedzieli na poniedziałek. Piosenka została wstawiona do sieci z Rosji. Artystka nie ma pojęcia jak to się stało, że utwór się tam znalazł.

Laura to 27-letnia wokalistka urodzona 30 kwietnia 1990 roku. W swoim typowym dniu udaje się do pracy w IKEI. Występowała w roli klawiszowca u boku Ozarka Henryego podczas festiwalu Rock Werchter. Od 2015 roku Belgia nie opuściła TOP 10 Konkursu, a wspaniałą dla kraju passę rozpoczął Loic Nottet. Czy Sennek również osiągnie sukces w Lizbonie?

https://youtu.be/RukUf06JRvE

UPD: Teledysk do utworu pojawił się na oficjalnym kanale Eurowizji na Youtubie.

Na ile punktów oceniasz piosenkę SENNEK- A matter of Time?

View Results

Loading ... Loading ...

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *